"Surviving City / Hayatta Kalan Şehir"

mimarizm.com / 03 Kasım 2014
"Surviving City / Hayatta Kalan Şehir"


Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Roma'nın Ulusal 21. Yüzyıl Sanatları Müzesi MAXXI'nin baş küratörü olan ünlü mimar Pippo Ciorra'yı ağırlıyor.


Ciorra, "Surviving City / Hayatta Kalan Şehir" başlıklı konferansta, 21. yüzyılda kent ve metropol alanlarının yeni durumunun incelenmesi ile mimarların bu gelişimin aktif bir parçası olabilmek için geliştirdikleri yöntemler üzerine konuşacak.

İngilizce olarak gerçekleşecek konferans, 4 Kasım Salı günü saat 13:00'te Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu'nda izlenebilir.


Pippo Ciorra kimdir?

Konut ve kamu binaları mimarı olarak, İtalya başta olmak üzere dünya çapında birçok sergi tasarladı ve küratörlüğünü yaptı.

1996-2010 yılları arasında "Casabella" dergisi yayın kurulu üyeliği yapan olan Ciorra, Mayıs 2009'da Spazio (Space) isimli açılış sergisinin küratörlüğünü yaptıktan sonra MAXXI Mimarlık Müzesi, Roma'nın baş küratörü olarak görevlendirildi.

2011'den bu yana  MoMA'nı bir parçası olan ve genç mimarların tanıtılması için hazırlanmış YAP (Young Architects Program-Genç Mimarlar Programı)'nın İtalya ayağı ile ilgilenmekte olan Ciorra'nın pek çok kitap ve makaleleri bulunuyor. 2011'de "Senza architettura. Le ragioni di una crisi." (Without architecture. Reasons of a crisis.) isimli kitabı yayınlanan Ciorra, şu anda İtalya'nın doğrusal kentleri üzerine yaptığı 15 yıllık araştırma ve tecrübelerini derlediği bir kitap üzerinde çalışıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :