Something & Son "Kent Tarımı" Çalışmalarını Anlatıyor

mimarizm.com / 29 Ocak 2014
Something & Son "Kent Tarımı" Çalışmalarını Anlatıyor

Kent tarımıyla ilgili araştırma yapmak üzere İstanbul'da bulunan Londra merkezli Something & Son kolektifi, sosyal alandaki tasarım pratikleri ve üretim süreçlerini anlatacak.


SALT Beyoğlu, kent tarımıyla ilgili araştırma yapmak üzere İstanbul'da bulunan Londra merkezli Something & Son kolektifini, "Bak Kim Var?" etkinlik dizisi kapsamında ağırlıyor.

Something & Son'ın işleri, genellikle bir "topluluk" veya platform oluşturulması ve biçimlendirilmesini amaçlar. İşlerinin kendi kendini destekleyen bir yapısı olması için uğraşan kolektif, üretim süreçlerini en az son ürün kadar önemser.Something & Son'ın FARM:shop (2010) projesindeki tavuk kümesi


Kolektifi oluşturan Andrew Merritt ve Paul Smyth, Açık Sinema'daki konuşmada, sosyal alandaki pratikleri ve bunların yaratım süreçleriyle ilişkisini anlatacaklar. Merritt ve Smyth özellikle, 300 adet kitlesel özel üretim üç boyutlu çıktı heykelden oluşan People Wood (2012), düşük maliyetli ve sürreal nitelikte bir sağlık ve güzellik merkezi Barking Bathhouse (2012) ile bir kent tarımı deneyi olan FARM:shop (2010) projelerine odaklanacaklar.

Londra merkezli Something & Son, Collectorspace 'in desteğiyle İstanbul'da kent tarımı üzerine araştırmalar yürütüyor. Kolektif, bugüne dek ebabil uzmanları, mantar meraklıları, hurda tüccarları, çiftçiler, bilim insanları, manikürcüler ve sosyologlar gibi farklı gruplarla ortak projeler üretti; Tate Modern (Londra), KW Institute for Contemporary Art (Berlin) ve Gwangju Biennale (Güney Kore) gibi kültür kurumlarıyla çalıştı.


Konuşma dili İngilizce olan "Bak kim var? Something & Son" etkinliği, 6 Şubat Perşembe günü saat 19:00'da SALT Beyoğlu, Açık Sinema'da izlenebilir.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :