Rusya'da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına Dair Fırsatlar, "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" Toplantısında

mimarizm.com / 14 Ocak 2011
"Rusya'da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına Dair Fırsatlar" Toplantısı Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı "34. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul", "Konuk Ülke Rusya Projesi" kapsamında düzenlediği toplantılarla, Türk ve Rus yatırımcıları konunun ilgilileri ile bir araya getiriyor. Yapı-Endüstri Merkezi'nin (YEM) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) / Türk- Rus İş Konseyi ile birlikte düzenlediği "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" toplantılarından ilki olan "Rusya'da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına Dair Fırsatlar", 27 Ocak 2011 Perşembe günü YEM'de gerçekleştirilecek.

Bölgenin ve Türk yapı sektörünün en büyük buluşması 34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul'un bu yıl ilk kez düzenleyeceği "Konuk Ülke Rusya Projesi" kapsamında, fuar öncesinde "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" toplantıları gerçekleştirilecek. Yapı-Endüstri Merkezi ile DEİK Türk- Rus İş Konseyi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıların ilkinde ise "Rusya'da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına Dair Fırsatlar" konuşulacak.

Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan toplantı serisinin birinci ayağında, DEİK Türk Rus İş Konseyi, Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessilliği, T.C. Moskova Ticaret Müşavirliği ile Rusya'da yatırımları bulunan Türk yapı malzemesi üreticisi firmalardan Adopen, Eczacıbaşı, Kalekim ve Viko'nun üst düzey yetkilileri konuşmacı olarak yer alacaklar. Yetkililer, Rusya'daki yeni projelerde iş almak isteyen ve Rusya'ya yatırım yapmak isteyen firmalarla bu alandaki deneyimlerini paylaşacak ve iş fırsatları ile ilgili bilgi sunacaklar.27 Ocak 2011 Perşembe / "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" Toplantı 1
"Rusya'da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına Dair Fırsatlar"

Etkinlik Programı

15:30 – 16:00 Kayıt ve Kahve İkramı

16:00 – 16:15 Açış Konuşmaları
Doğan Hasol, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı
Önder Tekeli, DEİK Rusya Federasyonu Daimi Temsilcisi

16:15 – 17:00 I.Oturum
Raşit Batalov, Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili (V.)
Murat Bayrıdost, Viko Rusya Bölgesi Satış Müdürü
Mehmet Ali Özarslan, Adopen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

17:00 – 17:15 Kahve Molası

17:15 – 18:00 II.Oturum
Attila G.Kızılarslan, T.C. Moskova Ticaret Başmüşaviri
Ahmet Yamaner, Ekom – Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Üyesi ve
DEİK Türk-Rus İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi
Can Töre, Kalekim Rusya Fabrika Genel Müdürü

18:00 – 18:10 Kapanış ve Değerlendirme Konuşması
Barış Onay, Yapı- Endüstri Merkezi Genel Müdürü"Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" başlığında Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek olan diğer toplantılar şöyle sıralanıyor:

23 Şubat 2011, Çarşamba / "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" Toplantı 2
"Rusya'da Müteahhitlik Hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış ve Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu"

31 Mart 2011, Perşembe / "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" Toplantı 3
"Rusya'da İş Yapmanın Temel Adımları, Finansman - Bankacılık Mevzuatı – Lojistik""Konuk Ülke Rusya Projesi" Sektöre ve Türkiye Ekonomisine Fayda Sağlayacak

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen konuk ülke projesi sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak amacıyla düzenleniyor. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul'un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek.

Çalışmanın, Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması ve müteahhitlik hizmetlerine hız, kapsam kazandırarak bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

"Rusya Konuk Ülke Projesi"nin tanıtım faaliyetlerinin bir diğer ayağı olan ve Rusya'da gerçekleştirilecek olan çalışmalar ise, dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden ITE Group ile imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında olacak. Bu çerçevede Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, sırasıyla STROISIB Building Week (Novosibirsk), MOSBUILD (Moskova), INTERSTROYEXPO (St. Petersburg) fuarlarına katılarak projenin ve fuarın tanıtımını etkinleştirecek.

Bu yıl gerçekleştireceği yenilikler ve büyüyen alanı ile sektöre ve iş dünyasına olan katkısını artıracak olan 34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Fuar bu yıl, bin 100 katılımcı firmadan binlerce ürün çeşidini, yeni teknoloji ve hizmetleri 81 bin metrekare alanda 110 bin ziyaretçiyle buluşturacak.

Detaylı bilgi ve katılım için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :