Mülteci Sorununa Odaklanan Tasarımlar İçin Beyin Fırtınası

mimarizm.com / 20 Mayıs 2016
What Design Can Do (WDCD) platformu tarafından düzenlenen “Refugee Challenge” tasarım yarışması, dünyanın farklı yerlerinden tasarımcıları ve yaratıcı toplulukları mülteci sorunuyla ilgili proje üretmeye davet ediyor. Platform bu kapsamda, 22 Mayıs Pazar günü Netherlands Institute Istanbul (NIT) ev sahipliğinde bir tasarım beyin fırtınası etkinliği düzenleyecek.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve IKEA Vakfı’nın desteğiyle düzenlenen “Refugee Challenge” adlı tasarım yarışması, mültecilerin yaşadığı sorunlara tasarım disiplini aracılığıyla çözümler geliştirilmesini öneriyor.

Bir tasarımın ortaya çıkması için en önemli aşamalardan biri de iyi bir “brief” almaktır. Konu bu denli büyük bir toplumsal problem olunca da buna tanıklık eden, bu konuda üretimlerde bulunan isimlerden konuyu dinlemek gerekecektir. What Design Can Do (WDCD) ve Yaratıcı Fikirler Enstitüsü, 22 Mayıs 2016 Pazar günü 13:00–16:00 saatleri arasında Netherlands Institute Turkey (NIT)'in İstiklal Caddesi'ndeki binasında düzenlenecek beyin fırtınası etkinliğiyle bu tanıkları, tasarımcılarla bir araya getiriyor. Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün modere edeceği etkinliğe, WDCD kurucularından Dagan Cohen de katılacak. 

Etkinlik herkese açık ve ücretsiz olup, kontenjan mekânsal limitasyonlar nedeniyle 20 kişi ile sınırlıdır. Katılım için info@enstitu.com.tr adresine e-posta göndermek yeterli olacaktır.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :