Lojistik Köy Kocaeli'nin Bugünü ve Geleceği

mimarizm.com / 31 Ekim 2017
MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenen Çarşamba Seminerleri bu hafta #ekoloji teması ile Prof. Dr. Veli Deniz'i konuk ediyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından 15. yıldır düzenlenen Çarşamba Seminerleri'nin bu haftaki konuğu, Kocaeli Dayanışma Akademisi üyesi Prof. Dr. Veli Deniz.

Deniz'in "Lojistik Köy Kocaeli'nin Bugünü ve Geleceği" başlıklı sunumunun tanıtım metni söyle; 

"İzmit Körfezi’nde sayıları giderek artan ve kapasiteleri genişleyen limanlar kentin denizle olan bağını gittikçe zayıflatmaktadır. Körfeze giren gemi sayısının artması ile körfez trafiğinin daha da yoğunlaşması ve limanlarda elleçlenen yüklerin karayolları bağlantılarına aktarılması, Köseköy lojistik merkezinin tam kapasite ile çalışmaya başlaması ile İzmit çevresindeki karayollarının araç trafiği yükünün artması kaçınılmazdır. Malzemenin önemli bir kısmı “Tehlikeli Madde” olup, limandan ildeki sanayi tesislerine ve İstanbul’a taşınmaktadır. Araçlar büyük ölçüde İzmit’in içinden geçmektedir. Bu durum, İzmit’i, hatta Kocaeli İli’ni dev bir “Lojistik köy” yapacaktır. Önlem alınmaz ise hem endüstriyel kazalar şeklinde bir anda ortaya çıkan olayların yanı sıra uzun erimde ortaya çıkan çevresel sorunların da kendini göstermesi kaçınılmazdır." 

Seminer, 1 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 11:00'de MSGSÜ Fındıklı Kampüsü, Video Konferans Salonu'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

* * *

Veli Deniz hakkında:
Kocaeli Dayanışma Akademisi üyesi Prof. Dr. Veli Deniz, Kimya Mühendisidir. Araştırma ve yayın yaptığı ilgi alanları, Süreç Güvenliği Yönetimi, Plastik Teknolojisi, Kauçuk ve Lastik Teknolojisi, Yeşil Kimya ve Yeşil Mühendislik, Mühendislik Eğitimi,Yönetim Sistemleri (Kalite, Enerji, Çevre, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği), Toplumsal Sorumluluk Projeleri'dir (TSP). Hacettepe Üniversitesi'nde başladığı akademik kariyeri, 1984 itibarıyla sekteye uğradığından, 1985-2001 arası özel sektörde çalıştı. 2001-2016 arasında Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde, bu mesainin bir kısmında da Bölüm Başkanı olarak görev aldı. 2011-2014 seneleri arasında Kocaeli Üniversitesi'nde Toplumsal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğü yaptı. 2016 Eylül'ünde Barış Bildirisi imzacısı olarak üniversitedeki memuriyetine son verilemesi ile, Kocaeli Dayanışma Akademisi'nin kurucuları arasında yer aldı.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :