“Kentsel Aktivizm Aygıtı Olarak Fotoğraf?”

mimarizm.com / 15 Kasım 2016
MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 2002 yılından bu yana sürdürdüğü Çarşamba Seminerleri bu hafta, #görseliletişim teması ile Murat Germen'i konuk ediyor.

Murat Germen, fotoğrafı bir ifade / araştırma aracı olarak kullanan, İstanbul ile Londra’da yaşayan ve çalışan, 1965 doğumlu bir sanatçı. Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri vermekte.

Fotoğraf, mimarlık, planlama, yeni medya ve sanat konularında birçok basılı / çevrimiçi yayını olan Germen'in "Kentsel Aktivizm Aygıtı Olarak Fotoğraf?" başlıklı sunuşunun tanıtım metni şöyle: 

"İstanbul şimdiye kadar hiç deneyimlenmemiş bir fiziki taarruz altında. Sorunları çözmek iddiasıyla yola çıkanların başlattığı bu inşai dayatma; sorunları çözmek şöyle dursun, zaten varolan sorunların katlanmasına ve yerel iklimin bozulmasına neden oluyor. Ulaşımın iyileşmesi adına yapılan ve devasa bir doğa tahribatına yol açan çeşitli dev projeler İstanbul'un trafik tıkanıklığına çözüm getirmiyor. Yer seviyesinden ve havadan yapılan fotografik belgelemenin; İstanbul'a, diğer kentlere ve sonunda doğaya karşı yürütülen bu devasa taarruzu tartışmaya açmakta bir aktivizm kanalı olarak kullanılabilirliği gündeme getirilecek." 

Etkinlik, 16 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 11:00'de MSGSÜ Fındıklı Kampüsü, Video Konferans Salonu'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :