"Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü"

mimarizm.com / 20 Şubat 2014
"Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü"


Eski Pittsburgh Belediye Başkanı Tom Murphy, ULI Türkiye ev sahipliğinde İstanbul'a geliyor.

Kentlerin gelişiminde belediyelerin öncü rolünün yerel ekonomik büyümenin tetikleyicisi olarak gördüğü yapılar üzerinden mercek altına alınacağı etkinlik, 25 Şubat Salı günü saat 15:00'te Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de gerçekleşecek.

Konut, finans, perakende ve sürdürülebilir kalkınma konularında yaptığı çalışmalar ile 2006 yılından bu yana ULI'nin kıdemli üyesi olan, ULI Canizaro/Klingbeil Families'in Kentsel Gelişim Başkanı Tom Murphy, "Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü: Yerel Ekonomik Büyümenin Tetikleyicileri Olarak Üniversiteler, Hastaneler ve Kamu Kuruluşları" başlıklı sunumuyla sektör profesyonelleriyle buluşacak. 

Etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız.
 

Tom Murphy hakkında:
1994-2005 yılları arasında Pittsburgh Belediye Başkanlığı, 1979-1993 yılları arasında ise sekiz dönem Pennsylvania Eyalet Meclisi Temsilciliği yaparak özellikle kent politikaları ve yerel yönetim çalışmalarında deneyim sahibi oldu. Bu geniş tecrübe onun kentsel dönüşüm konusunda da çalışmalar yürütmesine vesile oldu.
 
Ocak 2006'dan beri ULI'ın Meksika Körfezi temsilcisi olarak, Katrina Kasırgası sonrası New Orleans Belediyesi'ne, düzenlenen bir ULI Danışmanlık Hizmet Paneli tavsiyelerine uygun olarak, koordinasyon konusunda destek vermiş, ayrıca Missisipi ve Alabama Körfez bölgelerinde yeniden inşa stratejileri üzerinde çalışmıştır.
 
Murphy ayrıca, Moskova, Hong Kong, Baltimore, Chicago ve diğer ABD kentlerinde ULI'nin 16 danışmanlık hizmet panelinde görev almıştır. Murphy, üniversitelerin ve hastanelerin yerel ekonomiler üzerindeki ekonomik etkilerini incelediği ve kamu/özel/üniversite işbirliklerinin 21. yüzyıl kentlerinin yapılandırılması için detaylı stratejilerin sunulduğu Yenilikçi İnşa (Building on Innovation) adlı ULI raporunun müellifidir.
 
Tom Murphy pek çok önemli kuruluşta onursal üye, başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :