İkinci Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağında Tasarım

mimarizm.com / 26 Eylül 2018
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 2018-19 güz yarıyılını mimarlık kuramcısı Prof. Mario Carpo’nun konuşması ile açıyor. BİLGİ’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Prof. Carpo, 28 Eylül Cuma günü yapacağı konuşmada, dijital çağda mimarlığın yapma ve düşünme biçimlerinin nasıl evrildiğini tartışacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Computation Based Basic Design Stüdyosu’nun davetlisi olarak Türkiye’ye gelen ünlü mimarlık kuramcısı Prof. Mario Carpo, fakültenin bu yılki açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

Prof. Carpo, “İkinci Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağında Tasarım” (The Second Digital Turn: Design In The Age Of Artifical Intelligence) başlıklı konuşmasında, yapma ve üretme biçimlerimizi dönüştüren dijital teknolojilerin düşünme biçimlerimizi de nasıl değişime uğrattığını tartışmaya açacak.

Konuşma 28 Eylül Cuma günü saat 16.00’da santralistanbul Kampüsü’nde, geçtiğimiz yıl restore edilen ve öğrenime açılan Seyfi Arkan Binası’nın Mahkeme Salonu’nda gerçekleştirilecek.

*

Mario Carpo hakkında:

The Bartlett, University College London, Mimarlık Fakültesi’nde Reyner Banham profesörü olan Mario Carpo, mimarlık tarihi ve kuramı alanında araştırmaları; kültür teknolojileri, erken modern (Vitruvyan gelenek ve İtalyan Rönesansı, Alberti’den Vignolo’ya) ve dijital tasarım kuramları (1990’dan günümüze) ile çağdaş mimarlık kuramı ve eleştirisi üzerine yoğunlaşmaktadır.

Önemli kitapları arasında, Architecture in the Age of Printing: Orality, Writing, Typography, and Printed Images in the History of Architectural Theory (The MIT Press1998), The Alphabet and the Algorithm (The MIT Press, 2011) ve The Second Digital Turn Design Beyond Intelligence (The MIT Press, 2017) yer almaktadır.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Mine Yesiralioglu 2 yıl önce Merhaba, dışarıdan katılım sağlanabilir mi? Herhangi bir kayıt formu göremedim. Teşekkürler.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :