Güneydoğu Asya'nın Dünyaca Ünlü, Ödüllü Mimarlık Ofisi WOHA İstanbul'a Geliyor

mimarizm.com / 12 Ocak 2011
Güneydoğu Asya'nın Dünyaca Ünlü, Ödüllü Mimarlık Ofisi WOHA İstanbul'a Geliyor Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 42 yıldır faaliyet gösteren Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını sektörün ilgilileriyle bir araya getirerek, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye'de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, dünyaca ünlü mimar ve tasarımcıları ağırlayan Yapı-Endüstri Merkezi'nin 2011 yılı içindeki ilk konuğu, Güneydoğu Asya'nın dünyaca ünlü ve uluslararası ödüller ile onurlandırılmış mimarlık ofisi WOHA olacak.

WOHA'nın kurucu ortakları Wong Mun Summ ve Richard Hassell, 10 Şubat 2011 Perşembe günü saat 19.00'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan konferansta deneyimlerini paylaşacak.

Çok disiplinli tasarım ofisi olarak yaratıcı projelere imza atan Summ ve Hassell, Arçelik ana sponsorluğunda ve Sumahan Otel hizmet sponsorluğunda düzenlenecek olan konferansta, Singapur merkezli ofislerinde yarattıkları çağdaş mimarlık yaklaşımlarını, çalışmalarından örnekler eşliğinde aktaracak.


Program

18:30 – 19:00
Kayıt
19:00 – 19:05 Açılış Konuşmaları
19:05 – 20:00 "WOHA | Son Çalışmalar" Konferansı | Wong Mun Summ & Richard Hassell
20:05 – 20:20 Wong Mun Summ & Richard Hassell Genel Değerlendirme ve Soru-Cevap
20:20 – 20:45 İkram

Simultane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek olan ve sınırlı kontenjanı bulunan konferansa katılım için kayıt yaptırmak gerekiyor. Kayıt için lütfen tıklayınız.

Wong Mun Summ ve Richard Hassell (WOHA) Hakkında

WOHA, 1994 yılında Wong Mun Summ ve Richard Hussel tarafından Singapur'da kuruldu. Güneydoğu Asya'da yer alan bir mimarlık ofisi için görülmemiş sayıda ve nitelikte mimari ödüle sahip olan bu pratik, uluslararası anlamda prestijli projeler üretirken, mimarlık eğitimine ve profesyonel oluşumlara aktif olarak katkıda bulunmaya da devam ediyor.Özgül pratikleri dahilinde sürekli evrim ve yenilik içererek projeler ortaya koyan WOHA ekibi, her projeyi bütünsel bir vizyonla ele alıyor. Ekip master planlama, mimarlık, iç mekan tasarımı, peyzaj tasarımı, aydınlatma ve mobilya tasarımı gibi mimarlık sürecinin tüm bileşenlerini ele alan bir üretim kurgusuna sahip…

WOHA, yerel bağlamda ve geleneksellikte oluşturduğu güçlü farkındalık ile çağdaş mimarlık formlarının ve düşüncelerin iç içe geçmiş, özgün bileşimlerini yaratıyor. Öte yandan pratiğin sürdürülebilir mimarlık üretimine ve duyarlı mekanlar oluşturma sürecine karşı bağlılığı da, çalışmalarında ön plana çıkan bir diğer ilke oluyor.Summ ve Hussel diğer yandan da Singapur'da profesyonel etkinliklere katkıda bulunuyor. Örneğin Wong Mun Summ, 1999 – 2005 yılları arasında Singapur Kentsel İyileştirme Kurumu Yönetim Kurulunda görev alarak, kente yönelik büyük kalkınma önerileri üzerine tasarım danışmanlığı verdi. Richard Hassell da "DesignSingapore" Konseyi ile Singapur Yapı ve İnşaat Kurumu'nda yönetim kurulu üyesi olarak katkılarını sürdürüyor. İkili Avustralya, Hong Kong, A.B.D ve İngiltere'deki üniversitelerde de ders veriyor.

Son dönemde tamamlanan WOHA projeleri arasında şunlar sayılabilir: "Newton Suites" ve "1 Moulmein Rise" Konut Blokları / Singapur; Alila Villas Uluwatu Resort / Bali; "The Met" Yüksek Yoğunluklu Konut / Bangkok; "Stadium MRT" ve "Bras Basah MRT" Aktarma İstasyonları / Singapur; Crowne Plaza Hotel / Changi Havaalanı; InterContinental Sanya Resort / Çin ve Singapur Sanat Okulu.

Ekibin kazandığı ödüller arasında ise 2007 Ağa Han Mimarlık Ödülü, 2010 Uluslararası RIBA Ödülü, 2010 Uluslararası Gökdelen Ödülü (International Highrise Award) ve Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri bulunuyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :