Geleceğin Yapı Teknolojilerinin Uzmanı Prof. Dr. Werner Sobek YEM'de

mimarizm.com / 18 Ağustos 2010
Geleceğin Yapı Teknolojilerinin Uzmanı Sobek YEM'de Yapı-Endüstri Merkezi dünyanın önde gelen tasarımcı, mimar ve mühendislerini ilgilileri ile bir araya getirerek sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltmek ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye'de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmak amacıyla dünyaca ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ile Midek / ERA işbirliğinde İstanbul'a konuk olan, uluslararası üniversitelerden fahri doktora sahibi, mimar ve yapı mühendisi Prof. Dr. Werner Sobek, 30 Eylül 2010 Perşembe günü saat 19.00'da YEM'de sürdürülebilir yapılar, hafifletilmiş tasarım ve ilerletilmiş modern teknolojiler üzerine "Geleceğin Yapı Teknolojileri" başlıklı bir konferans verecek.

Frei Otto ve Jörg Schlaic'in öğrencisi olan Werner Sobek'in ismi uluslararası arenada; tasarım, mühendislik ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla birlikte anılıyor. Yüksek düzeyde mühendisliği yeşil teknolojilerle harmanlayan Sobek'in projelerinde, her türlü yapı ve malzeme türü ile ilgili uygulamalara rastlanıyor.

Özellikle hafif taşıyıcı sistemler, yüksek yapılar ve saydam cephe sistemleri konusunda uzman olan Sobek'in diğer uzmanlık alanları ise çelik, cam, titanyum, tekstil, ahşap stüktürler ve sürdürülebilir yapı konsepti olarak sıralanıyor.

Sobek; Stuttgart, Kahire, Dubai, Frankfurt, Moskova ve New York'taki ofislerinde dünya çapında projelere tasarım ve mühendislik danışmanlığı hizmeti veriyor2008 yılından bu yana Alman Sürdürülebilir Yapılar Konseyi Başkanı olan Sobek aynı zamanda, Stuttgart Üniversitesi Hafif Strüktürler ve Konsept Tasarımı Bölüm Başkanlığı ile Şikago'daki Illinois Teknoloji Enstitüsü Mies van der Rohe profesörlüğü görevlerini de sürdürüyor.

Werner Sobek, Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştireceği konferansta, uzmanı olduğu geleceğin yapı teknolojilerini sürdürülebilirlik boyutu üzerinden izleyicilerle paylaşacak.

Sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması gereken konferansta İngilizce'den Türkçe'ye simultane çeviri yapılacağı bildiriliyor. 

Program:

18.30–19.00 Kayıt

19.00–20.00 "Geleceğin Yapı Teknolojileri" Konferansı- Werner Sobek

Werner Sobek'in gerçekleştirdiği projelerden örnekler için lütfen ilerleyiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :