Furniture İstanbul - Design Stories Seminerleri

mimarizm.com / 06 Kasım 2018
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği​ (MOSDER) ve CNR Expo Istanbul​ işbirliğiyle düzenlenen Furniture İstanbul​ fuarı, 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek "Design Stories" seminerleri ile dünyaca ünlü tasarımcıları ağırlayacak.

Furniture İstanbul fuarı kapsamında gerçekleşecek olan "Design Stories" seminerlerinin konuşmacıları şöyle:

FEDERICO DELROSSO (Federico Delrosso Architects)
İtalyan mimar ve tasarımcı Federico Delrosso, 1996 yılında Milano Politeknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2001 yılından beri, kurduğu uluslararası çaplı mimarlık, iç mimari ve ürün tasarımına adanmış Milano'daki stüdyosu Federico Delrosso Architects'te çalışıyor. Ulusal ve uluslararası pek çok ödüle sahip olan tasarımcı, projelerini minimalist ve natüralist bir yaklaşımla nitelenen rafine bir hafiflikle tasarlıyor.

LUDAVICA SERAFANI (Studio Palomba Serafini)
Palomba Serafini Associati'nin kurucu ortağı olan Ludovica Palomba, 25 yılı aşkın süredir trend ürünler tasarlıyor. Her şeyden önce, felsefi bir yaklaşımı vardır: her projede özü arar, daha çok denge kavramına yakındır, amacı sadece estetik bir sonuç değil, refahtır. Compasso D'Oro, Elle Dekorasyon Uluslararası Tasarım Ödülü, Red Dot, Design Plus, Good Design Award (İyi Tasarım Ödülü) ve German Design Award (Alman Tasarım Ödülü) gibi birçok uluslararası ödül ve tanınma aldı.En köklü markaların bazıları ile iş biriği ve sanat direktörlüğü yapıyor. Markalardan bazıları; Artemide, Alias, Benetti, Bisazza, Boffi, Brix, Cappellini, Dornbracht, Driade, Elmar, Exteta, Ethimo, Fiam, Flaminia, Foscarini, Giorgetti, Kartell, Kartell by Laufen, Kos, Laufen, Lema, Maserati, Poltrona Frau, , Salviati, Samsung, Tubes, Valli&Valli, Viccarbe, When Objects Work, Zanotta, Zucchetti.

MARKKU PIRI (Piri-Piri)
Markku Piri'nin tasarımcı, görsel sanatçı, tekstil sanatçısı, yazar, yapımcı, öğretim görevlisi, opera ve vokal müzik alanında uzmanlığı olması ve aynı zamanda iyi bir aşçı olarak bilinmesi yeteneklerinden sadece bir kısmıdır. Finlandiya'ya dışında Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya'da almış olduğu eğitim, onun kozmopolit olmasını ve olaylar, deneyimler ve materyallere olan yoğun ilgisi ise sanat ile çok yönlü bir ilişki kurmasını sağladı. 2017 yılında Markku Piri'ye Finlandiya Cumhurbaşkanı tarafından Pro Finlandiya madalyası verildi. 2018'de “görsel tılsım yaratan” olarak Finlandiya Kültür Vakfı Büyük Ödülü'nü aldı.

MARCO PAOLELLI – SANDRO MENEGHELLO (Studio Meneghello Paolelli)
Endüstriyel tasarım için stratejik danışman olan ürün tasarımcıları Sandro Meneghello ve Marco Paolelli, Meneghello Paolelli Associati'yi kurucularıdır. Her ikisi de 2004'te Roberto Palomba ve Paolo Rizzatto'nun rehberliğinde Milano Politeknik Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 2005'den beri İtalyan ve uluslararası markalarla yan yana çalışarak ürün tasarımı yoluyla değer katmaktadırlar. On Red Dot Tasarım Ödülü, beş Design Plus, iki Good Design Award, dört ADI Design Index, Alman Tasarım Ödülü için iki özel söz ve Young & Design'a beş söz olmak üzere birçok uluslararası alanda tanınmışlığı vardır.

SARA GARANTY (Studio Garanty)
Sara Garanty, İsveç'te ana uzmanlık alanı olarak renklerle çalışan bir iç mimar ve sanatçıdır. Özel evler, kamusal alanlar ve farklı sanatçılarla çalışmaktadır. Her zaman ana renklerle ve renklerin bizi nasıl etkiledikleri teması etrafında çalışır.

Jorge Herrera (Jorge Herrera Design Studio)
Bağımsız Stüdyosunun kurulduğu 2008 yılı Jorge Herrera'nın kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Kariyerinin başlarında Alfa Romeo, Arkoslight ve Donaliving gibi şirketlerle çalışmış olan endüstriyel tasarımcının aldığı global ve multidisipliner eğitim, tasarımın hem yaratım hem de teknik sürecindeki tüm alanlarda daha da derinleşmesini sağladı. 2013'ün sonuna doğru Studio, Stratta'nın sanat yönetmenliği yaptı, tüm marka imajını oluşturdu ve İspanyol şirketinin en büyük altı mobilya koleksiyonunu tasarladı Jorge Herrera, Madrid Avrupa Tasarım Enstitüsü'nün (I.E.D) konuk öğretim görevlisidir ve Valencia Valensal Herrera Üniversitesi (CEU)inde düzenli olarak atölye çalışmaları yapmaktadır.

TERESA SAPEY (Teresa Sapey Studio)
İtalyan mimar ve iç mimar Teresa Sapey 1985 yılında Torino Mimarlık Politeknik Üniversitesi'nde eğitim gördü ve akademik eğitimini París'te Parsons School of Design'dan BFA derecesi ve La Villette'de Master ile tamamladı. 1990'da mimarlık stüdyosunu kurduğu Madrid'e taşındı. Madrid'deki Universidad Camilo José Cela'da Plastik Araştırma öğretmeni olan Sapey, birçok yabancı üniversiteyi (Montreal McGill Üniversitesi, Ottawa Carleton Üniversitesi, Toronto Waterloo Üniversitesi ve Milan Domus Akademisi) ziyaret etti. Park alanları tasarlayan Hotel Puerta América Projesinin bir parçası ve bu projede Jean Nouvel, Arata Isozaki, Norman Foster ve Zaha Hadid gibi 18 mimarla çalıştı.

FRANCESCA HEATHCOTE​ (Teresa Sapey Studio)

Geçtiğimiz on yıl boyunca Londra'da eğitim gören ve çalışan Francesca, aynı zamanda Genç Şehirciler (Şehircilik Akademisi) ve Mimarlar E17 gibi ağlarda aktif olarak yer aldı ve UCL'de MSC UDCP Mezunlar Grubunu kurdu Francesca kısa süre önce duygularla mekanlar tasarlamak ve kişiye özel projeler geliştirerek kaliteli deneyimler sunmasıyla ünlü Studio Teresa Sapey'in ortağı olarak Madrid'e taşındı. Aynı zamanda uluslararası ad hoc (amaca özel) şehircilik projelerinde danışman olarak çalışmaktadır. Pek çok ilgi alanından bazıları arasında geçici mimari ve marka kimliği, sosyo-ekonomik olanak yaratan pazarlar bulunan Francesca aynı zamanda konuk konuşmacı, öğretim görevlisi ve kitapları olan bir yazardır.

GIULIANO CAPPELLETTI (Studio Cappelletti Giuliano)
Cantù'de doğan Giuliano Cappelletti, Istituto Statale d'Arte'deki eğitiminin ardından Milano Politeknik Üniversitesi'nde Mimarlık yüksek lisansını tamamladı. Cappelletti, İtalyan mobilya markalarına danışmanlık yapmanın yanı sıra, showroom, ofis, restoran ve villaları yenileme çalışmalarına da katıldı. Kurucusu olduğu Cappelletti Architetti; ürün tasarımı, iç mimari ve mimari ile ilgilenmektedir. 2010 yılında Şanghay'da bazı ortaklarla birlikte mimarlık ve yüklenicilik alanlarında çalışan bir ofis açtı.

Abc cucine, Arflex, Bontempi, Coro Italia, Emmemobili, Ersa Mobilya, Giulio Marelli Italia, Grassoler Barcellona, Gruppo Doimo, Index Bangkok, Khaos, Luca Boffi All Round Design, MaxDivani, Misuraemme, Ozzio Italia, Pacini&Cappellini, Riva 1920, Scavolini ve Seven gibi büyük tasarım şirketleri ile işbirliği yaptı ve birlikte çalışıyor.

Selezione del XVI Compasso d'oro, Premio 5 Stelle Tecnhotel, Good Design Award, German Design Award, A' Design Award, Young & Design gibi önemli tasarım yarışmalarında ödüller elde etti.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :