Fab City Summit 2018

mimarizm.com / 12 Haziran 2018
İşbirliği ve yıkıcı teknoloji ile yerelde üretken, küresel çapta birbirleri ile bağlantıdaki şehirlerin daha sürdürülebilir ve erişilebilir geleceğe yönelik dönüşümünün parçası olmak mı istiyorsunuz? Fab City Summit 2018 sizi Paris’e davet ediyor.

Geleneksel bilgiyi ve ileri teknolojiyi kullanarak şehirlerde yerel üretimi ve küresel işbirliğini mümkün kılan Fab City, tüketim ve üretim biçimlerimizin yanında, şehirlerdeki hemen her şeyi dönüştürmeyi amaçlayan bir hareket.

Fab City Summit’in üçüncüsü, döngüsel ekonomi çevresinde öbeklenmiş pek çok inisiyatif ile verimli bir bölge olması dolayısıyla Paris’te düzenleniyor. Zirve, şehir liderlerinin katılımıyla Paris Belediyesi’nde gerçekleşecek özel bir davetle 11 Temmuz’da başlıyor. Açılış töreninin yanında şehirlerin geleceğine dair atölye çalışmalarının da yer aldığı zirve için bu mekânın seçilmiş olması, Paris şehir meclisi ile FabCity Grand Paris Association arasındaki sıkı işbirliğini de görünür kılmayı amaçlıyor.

Fab City Summit ve kardeş etkinlikleri 

12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek profesyonellere yönelik konuşmalar, buluşmalar, ustalık sınıfları ve atölye çalışmaları, Fab City hareketine dair ortak vizyonun biçimleneceği iki günün programını oluşturuyor. Fab City Summit 2018 katılımcıları bu iki gün boyunca; Neil Gershenfeld, Danielle Wood, Indy Johar, Sherry Lassiter, Dave Hakkens, Saskia Sassen, Gerardo Pisarello, Ron Eglash gibi alanında uzman isimlerle buluşacak.

14 Temmuz’da tüm kente açık düzenlenecek Fab City Campus'ta ise, Fab City’nin yerel ve uluslararası deneyim ve prototiplerinin sergileneceği kısa süreli bir müdahale yaratılacak. Sergi ve atölye çalışmalarının yer aldığı program, Fab City Summit’in paydaşı FabLab ve makerspace ziyaretlerini içeren, kentliler için özel tasarlanmış rehberli turları da kapsıyor.

Paris'ten Türkiye'ye özel davet

İzmir ve İstanbul’a özel bir davet yollayan Fab City Grand Paris Association, etkinliğe katılmak isteyenlerin FabCity Summit 2018 Connector ünvanlı H. Cenk Dereli’ye cenk@nobon.net adresinden ulaşabileceğini duyurdu.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :