Endüstri Şehirciliğinin Geleceği AURA Sempozyum’da Ele Alınıyor

mimarizm.com / 18 Kasım 2021
AURA İstanbul’un “Endüstri Şehirciliği Türkiye” tasarım araştırması grubunun işbirliğinde düzenlediği “Üretken Mekanlar için: Endüstri, Mekansal Planlama ve Tasarım” başlıklı sempozyum 20 Kasım’da 13.00 - 20.00 arası gerçekleşecek.

AURA Sempozyum; MIT ve Tel Aviv Üniversitesi işbirliği ile oluşturulmuş “Endüstri Şehirciliği” grubuna referansla ortaya çıkmış olan, ODTÜ Kentsel Tasarım ve Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programları ile Politika Analiz Laboratuvarı (PAL) işbirliğinde çok disiplinli bir platform olarak tasarlanan “Endüstri Şehirciliği Türkiye” araştırma grubunun katkıları ile düzenleniyor.

Endüstri bölgelerinin kentle ilişkili olarak gelecek dönüşümlerine yönelik bütüncül bir stratejik perspektif ile yenilikçi çözüm önerilerinin ele alınacağı uluslararası sempozyumda planlama ve mimarlık alanlarından akademisyen, araştırmacı ve strateji uzmanı 4 ülkeden 12 konuşmacı, 3 oturumda konuyu tüm boyutlarıyla ele alacak.

Düzenlenecek üç oturumun başlıkları şu şekilde olacak:

Oturum 01: Endüstriyel Şehirciliğe Doğru

Oturum 02: Planlama ve Tasarım: Çoklu Ölçekli Bakış Açısı

Oturum 03: Endüstriyel Şehirciliğe Yönelik Tasarım

Zoom platformunda düzenlenecek etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Söyleşi dilinin İngilizce olduğu etkinlikte Türkçe simultane çeviri de mevcut olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Ayrıntılı program ve kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :