Eames'in Torunu Mozaik'te

mimarizm.com / 21 Şubat 2011
Eames'in Torunu Eames Demetrios Mozaik'te Mozaik markasının 2011 yılı içinde ev sahipliği ilk sergi "Charles ve Ray Eames Tasarımları, Mobilyaları, Süreçleri, Prototipleri" kapsamında, Eames'in torunu ve Eames Office Direktörü Eames Demetrios'un katılımı ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Serginin açılışında konuşacak olan Demetrios, 23 Şubat 2011 Çarşamba günü, Mozaik Ortaköy Showroom'da izlenebilir.


Eames Demetrios Hakkında
Eames Office Direktörlüğünü üstlenen sanatçı ve film yapımcısı Eames Demetrios, Vitra Design Museum Eames sergisi üzerinden, Eames mobilyalarının günümüzde yeniden anlatımı ve Eames filmlerinin yayınlanması ile ilgili çalışmalar sürdürüyor. Çalışmalarının ana aksı, Charles ve Ray Eames'in tasarım dünyasına bıraktığı mirası korumak ve onları nesiller boyu en başarılı şekilde aktarabilmek olan Demetrios, Vitra International ve Herman Miller işbirliğinde Eames mobilyalarının güvenilir bir şekilde üretilmesini sağlıyor.

Charles ve Ray Eames'in hayatı, çalışmaları ve tasarım felsefesi hakkında tematik bir kitabın yazarı olan sanatçı Vitra International, Molded Plywood Elephant ve yeni Eames/Vitra kitabı için çalışmalarda bulunuyor. Aynı zamanda Eames House'un sorumluluğunu üstlenen Eames Vakfı'nın yöneticiliğini üstleniyor.


Eames Demetrios'un son bağımsız işlerinden "Kymaerica", paralel dünyanın yeniden yorumlanması üzerine bir çalışma… Üç boyutlu bir hikaye anlatımı olan bu iş yazı, video, performans, görsel yerleştirme ve özel baskılar gibi farklı yöntemlerle ele alınıyor. Son olarak Londra'da sergilenen Kymaerica projesinin yanı sıra 40'ı aşkın film ve video çalışması bulunan Demetrios'un son filmi ise, Frank Gehry'nin tasarım süreçlerini anlatyor.

Demetrios'un tasarım, mimarlık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yazıları ile filmlerinden bazıları, DASFilmFest adlı web-sitesinde izlenebilir.İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :