Doğan Tekeli, Yeni Kitabı "Mimarlık: Zor Sanat"ı İmzalıyor

mimarizm.com / 16 Ocak 2013
Doğan Tekeli İmza Günü ve Söyleşi

Altmış yıla varan meslek yaşamında birçok başarılı projeye ve uygulamaya imza atan Doğan Tekeli, yeni kitabı "Mimarlık: Zor Sanat"ı imzalamak üzere, 18 Ocak Cuma günü saat 18:00'de, kurucu üyesi olduğu Mimarlık Vakfı'nın kitabevinde okuyucuları ile bir araya gelecek.

"Türkiye'de iyi mimarlık uygulamaya çalışmak (...) suyu tersine akıtmaya çalışmak kadar zor bir iştir. Çok çalışmayı, sabırlı ve özverili olmayı gerektirir. Bir yanıyla coşturan, sevindiren bir yanıyla gönül kırıp bezdiren bu 'Zor Sanat'ı 60 yıl sürdürdüm. Ancak toplumumuz, her şeye karşın, bu çabalarımın farkına vardı. İçinden yetiştiğim İstanbul Teknik Üniversitesi ve üyesi olduğum Mimarlar Odası başta olmak üzere birçok kurumumuz, mimarlığa yaptığımı varsaydıkları katkılar nedeniyle beni ödüllendirdiler, onurlandırdılar. Hepsine içtenlikle teşekkür ederim.

Meslek yaşamım boyunca, acı tatlı birçok olay yaşarken, bir yandan da toplumumuzu, özellikle işverenlerimizi, iyi yapı elde etmenin koşulları konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyordum. Bu amaç doğrultusunda yaşadıklarımı yazmamın, yapıya bir tuğla daha koymak gibi bir hizmet olduğuna inanıyor, pek çoğu trajikomik birer öykü sayılabilecek bu anıların, sadece soyut birer anı olarak algılanmamasını diliyorum."
  (Sunuş'tan, s.16)

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :