“Bırak Güneş İçeri Girsin”

mimarizm.com / 27 Eylül 2017
Öncüoğlu Mimarlık ortaklarından Önder Kaya, ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliği kapsamında doğal ışığın mimari tasarımdaki rolüne odaklanan bir seminer verecek.

Bu yıl “Mimari ve Işık” teması ile düzenlenen ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliğine konuşmacı olarak katılan Öncüoğlu Mimarlık ortağı Önder Kaya, doğal olan her şeyin artık daha kıymetli olduğundan yola çıkarak mimaride doğal ışığın tasarımdaki yerini aktaracak.

Sürdürülebilir mimari planlamanın en önemli etkenlerinden biri olan doğal ışığın ve doğal havanın değerleri ve bir tasarım parametresi olarak nasıl ele alındığını örneklerle gösterecek olan Önder Kaya’nın “Bırak Güneş İçeri Girsin” başlıklı semineri, 4 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’te ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliği kapsamında İstanbul Fuar Merkezi, 10. Salon'da izlenebilir. 


Önder Kaya hakkında:

Önder Kaya

1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde lisans, 1993 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü'nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 1984-1985'te Çinici Mimarlık Atölyesi'nde birçok projede yer almıştır. 1985-1991 yılları arasında Öncüoğlu Mimarlık'ta proje yöneticisi olarak çalışmıştır. 1991-1997 yılları arasında kurucusu ve genel müdürü olduğu Ano Yapı'da çeşitli projeler gerçekleştirmiştir. 1998'den beri Öncüoğlu Mimarlık'ta ortak olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ulusal mimarlık yarışmalarında iki ödül kazanmış; projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :