Bauhaus 100 Yaşında: Eğitim-Üretim-Pedagoji

mimarizm.com / 08 Ekim 2018
MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Sinan Niyazioğlu, Cumartesi Aurası'nda yapacağı konuşmada 100. kuruluş yıldönümünde Bauhaus'un eğitim pedagojisini ve üretim felsefesini ele alacak.

Aura İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi’nin sertifika programı dahilinde düzenlenen Cumartesi Aurası konferans dizisi, 13 Ekim'de “Bauhaus 100 Yaşında: Eğitim-Üretim-Pedagoji” başlıklı sunumu ile Sinan Niyazioğlu'nu konuk edecek.

Bauhaus’un yüzüncü kuruluş yıldönümü anısına düzenlenen seminerde, okulun tarihini ve günümüze miras bıraktığı tasarım felsefesi; eğitimciler, asistanlar ve öğrencilerin kolektif çalışmayla gerçekleştirdikleri tasarım ürünleri ekseninden incelenecek. 

Bauhaus’un Weimar ve Dessau dönemlerini eğitim, üretim ve pedagoji ilişkileriyle analiz etmeyi amaçlayan etkinlik katılıma açık olarak ücretsiz düzenleniyor. Sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması tavsiye olunur. 

*

Prof. Dr. Sinan Niyazioğlu hakkında:

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), Grafik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürü, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesidir. Lisans programında Grafik Tasarım Tarihi, Tasarım Okumaları, Sanatta Yeterlik/Doktora Programında Medya Okumaları derslerini yürütmektedir.

Viyana Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (2010), Halle Tasarım Fakültesi (2013) ve Augsburg Tasarım Fakültesi’nde (2007, 2014) konuk hoca olarak ders vermiş, Priştina (2015), Üsküp (2016) Talin (2018) kent kütüphaneleri ve sanat müzelerindeki basılı mecra temelli görsel arşiv yönetimiyle ilgili atölye çalışmalarında ve seminerlerde yer almıştır.

Londra merkezli Design History Society üyesi Sinan Niyazioğlu, Uluslararası Tasarım Tarihçileri Birliği tarafından düzenlenen International Conferences on Design History and Studies - ICDHS’nin 2014 Lizbon, 2016 Taipei ve 2018 Barselona konferanslarında Bilim Komitesi Üyesi olarak görev almıştır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :