Ayşe Bilir'den “Aritmi” Sergisi

mimarizm.com / 02 Şubat 2016
Ayşe Bilir bu sergisinde, gündelik hayatın sıradan koşuşturmalarının yanı sıra toplumsal ve sosyal olayların yaşantımızın olağan akışını aksatan tahribatlarının neden olduğu fiziksel ve psikolojik birikimlerin içsel sonuçlarını sorguluyor.

Sanatçı resimlerinde; kırılmalara, tıkanıklıklara, belirsizliklere yol açan ve yaşamın akışını aksatan düzensizlikleri, bozulmaları, bölünmeleri, parçalanmaları konu ediniyor.

“Aritmi” sergisi, Bilir’in benzer tekrarlardan oluşturduğu kurgularıyla bir bütünlüğe ulaşmayı amaçladığı ve kolaj ile akrilik boya tekniklerini kullandığı resimlerini kapsıyor.

Sergi, 27 Ocak - 4 Mart 2016 tarihleri arasında Ankara'daki Atlas Sanat Galerisi'nde görülebilir.

Sanatçı hakkında:
Ayşe Bilir, 1960’da Bergama’da doğdu. 1982’de Dokuz Eylül Üniversitesinde (İzmir Buca Yüksek Öğretmen Okulu Resim İş Bölümü) lisansını, 2004’de Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’nda yüksek lisansını ve 2010’da aynı Enstitü’de Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı. 1982-1997 yılları arasında Resmi ve Özel Liselerde Resim Öğretmenliği ve 1997-2001 MEB Talim Terbiye Kurulu Eğitim Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü'nde Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Görsel İnceleme Komisyonu Üyeliği yaptı. 2001 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim elemanı olarak görev yapmakta olan sanatçı 2014 yılında doçentlik unvanı aldı. Kişisel sergilerinin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışı birçok karma sergiye katılan sanatçının ödülleri arasında 36. DYO Resim Yarışması Başarı Ödülü, 70. Devlet Resim Heykel Yarışması Başarı Ödülü, 2011 Erzurum Kış Olimpiyatları Ulusal Resim Yarışması Başarı Ödülü, 2011 Yunus Emre Resim Yarışması Başarı ödülü ve 2007 Türkiye Eczacılar Birliği 50. Yıl Resim Yarışması Jüri Özel Ödülü bulunmaktadır.
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :