Ankara'da Modern Konutlar: Sivil Mimari Bellek Ankara Projesi Üzerinden Dönemsel Okumalar

mimarizm.com / 20 Kasım 2018
P'not etkinlikler dizisinin 22 Kasım'daki konuğu "Ankara'da Modern Konutlar: Sivil Mimari Bellek Ankara Projesi Üzerinden Dönemsel Okumalar” başlıklı konuşması ile Prof. Dr. Nuray Bayraktar olacak.

P'not etkinlikler dizisi kapsamında konuklarını ağırlamaya devam eden Ace Mimarlık'ın 22 Kasım'daki konuğu, "Ankara'da Modern Konutlar: Sivil Mimari Bellek Ankara Projesi Üzerinden Dönemsel Okumalar” başlıklı seminer ile Prof. Dr. Nuray Bayraktar olacak.

Sunum, Başkent Üniversitesi bünyesinde yürütülmüş olan, TÜBİTAK ve VEKAM tarafından desteklenen "Sivil Mimari Bellek Ankara 1930-1980" başlıklı araştırma projesinin sonuç bulgularına odaklanacak. Üç yıl süren projede, modern dönem konutlarının korunamaması bir sorunsal olarak ele alınarak, kent bütününde bu yapılara ilişkin kapsamlı bir belgeleme çalışması yapılmış.

22 Kasım 2018 Perşembe günü saat 19:00'da Ace Ofis'te gerçekleşecek etkinliğe katılım durumunuzu bildirmek için 0312 439 68 38-39-40-41 numaralı telefonlardan Ace Mimarlık'a ulaşabilirsiniz.

Etkinlik, katılamayanlar için Ace Mimarlık'ın Instagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlacak. Diğer etkinlikler yine bu hesaplardan güncel olarak takip edilebilir.

*

Prof. Dr. Nuray Bayraktar hakkında:

A. Nuray Bayraktar, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Mimarlık Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamladı. Uzun yıllar Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümlerinde Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Halen Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Akademik çalışmalarını tasarım, kent ve konut alanlarında sürdürmekte olan Bayraktar’ın uluslararası ve ulusal makaleleri, bildirileri, kitap bölümleri, gazete ve dergi yazıları ve "Ankara Yazıları" adlı bir kitabı bulunmaktadır. VEKAM tarafından desteklenen Ankara’da İz Bırakan Mimarlar adlı araştırma projesinin yürütücülerinden olan Bayraktar uluslararası ve ulusal çok sayıda araştırma projesinde yer almış ve Cumhuriyet’in Müzesi Atatürk Bulvarı adlı 16 bölümlük belgeselin yapım koordinatörlüğünü üstlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :