"Analogdan Dijitale, Kurgusaldan Belgesele: Sürmekte Olan Bir Yolculuk”

mimarizm.com / 27 Kasım 2015

İKÜ Mimarlık Konuşmaları ve Sergileri etkinliğinin 34.'sü, Murat Germen katılımıyla gerçekleşecek.

Germen'in "Analogdan Dijitale, Kurgusaldan Belgesele: Sürmekte Olan Bir Yolculuk” başlıklı konferansı 2 Aralık 2015 Çarşamba günü saat16:00’da İKÜ Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda izlenebilir.


Sanatçı hakkında:

Murat Germen, fotoğrafı bir ifade / araştırma aracı olarak kullanan bir sanatçı. Fulbright burslusu olarak gittiği Massachusetts Institute of Technology’den (MIT) Mimarlık yüksek lisans derecesini, Amerikan Mimarlar Birliği (AIA) Altın Madalyası ile aldı. Germen halen Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri vermekte.

Fotoğraf, mimarlık, mültimedya tasarımı, kent planlama, sanat ve bilgisayar destekli tasarım konularında birçok basılı/ çevrimiçi yayını olan Germen, aynı konular üzerinde üniversitelerde ve SIGGRAPH, ISEA, Towards a Science of Consciousness, CAe, CAC2, EVA-London, eCAADe, ASCAAD gibi sempozyum ve konferanslarda çalışmalarını sundu.

Türkiye, Amerika, İtalya, Almanya, İngiltere, Meksika, Portekiz, Özbekistan, Yunanistan, Japonya, Rusya, İran, Hindistan, Fransa, Kanada, Bahreyn, Kore, Dubai, Çin, İsveç, İsviçre, Mısır gibi ülkeler olmak üzere yetmişin üzerinde kişisel / karma sergiye katkıda bulundu. Sanatçı Türkiye’de artON Istanbul, Hollanda-Belçika’da ARTITLED Contemporary ve San Francisco’da Rosier Gallery tarafından temsil edilmekte. Sanatçının farklı eserlerine ait üçyüzün üzerinde edisyon, yurtiçi / yurtdışındaki kişisel koleksiyonlara ve İstanbul Modern ile Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nin koleksiyonlarına dahil edildi.
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :