"Adalar, Arkipelagolar ve Diğer Akışkan Alanlar"

mimarizm.com / 28 Ağustos 2015
"Adalar, Arkipelagolar ve Diğer Akışkan Alanlar"


Herkes İçin Mimarlık, yaklaşık üç senedir Türkiye'de mimarlığın alternatif yapılma biçimlerini araştırıyor, üzerine projeler geliştirip, uyguluyor. Geçtiğimiz sene başlayan Herkes İçin Mimarlık Konuşmaları, Hong Kong'lu ekip MAP Office ile devam ediyor.

MAP Office ekibi, yaşadığı şehrin de etkisiyle, kentlerin aşırı büyümesi, çevreyle olan ilişkisi gibi konuları farklı biçimlerde yorumlayarak hayali üretimler yapıyor. Mimarlık, peyzaj, doğa teknoloji kesişiminde araştırma ve tasarım pratiklerini bir arada sürdüren ofisin "Adalar, Arkipelagolar ve Diğer Akışkan Alanlar" (Islands, archipelagos and other liquid territories) başlıklı konuşması, 5 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de Mimarlar Odası Karaköy Binası'nda gerçekleşecek.

Konuşma İngilizce olacaktır. Simültane çeviri yoktur.


MAP Office hakkında:

MAP Office, Laurent Gutierrez (d. 1966, Kazablanka, Fas) ve Valérie Portefaix (d. 1969, Saint-Étienne, Fransa) tarafından kurulmuş bir platform. Mimar/sanatçı olarak pratiklerini sürdüren ikili 1996 senesinden itibaren Hong Kong merkezli olarak, fiziksel ve muhayyel arazileri alanları, çizim, fotoğraf, video, enstalasyon, performans, edebi ve teorik metinleri kullanarak yorumluyorlar. Projenin bütünü, mekân-zamansal bozukluklarının eleştirisi ve insanların mekânı nasıl bozduklarının belgelenmesiyle şekilleniyor. Mizah, oyunlar ve macera da yaklaşımlarının bir parçası ve üretimlerini yaygınlaştırmak için küçük yayınlar halinde sunmayı seçiyorlar. En son araştırma projeleri olan "Hong Kong Is Land" New York'ta MoMA'da ve Viyana'da MAK'ta Düzensiz Büyüme (Uneven Growth) sergisinin bir parçası olarak yer almıştır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :