5. Uluslararası Deprem Sempozyumu Kocaeli 2015

mimarizm.com / 19 Şubat 2015
5. Uluslararası Deprem Sempozyumu Kocaeli 2015

                     


Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyum, 10-12 Haziran 2015 tarihlerinde Kocaeli The Ness Hotel'de gerçekleşecek.  

17 Ağustos tarihinde Kocaeli'de ve 12 Kasım'da Düzce'de gerçekleşen 1999 depremleri, Türkiye'nin kuzeybatısında yer alan Marmara Bölgesi'ni iktisadi ve toplumsal boyutlarıyla derinden sarstı. 

Kocaeli Üniversitesi tarafından iki yılda bir düzenlenen sempozyumun temel felsefesi, genel olarak deprem alanında, özelleşmiş anlamda jeofizik, jeoloji, jeodezi, inşaat, kimya, endüstri, mekanik, elektrik, çevre, mimarlık, planlama, tasarım, tıp, sağlık, psikoloji, hukuk, ekonomi, iletişim, felsefe, toplum ve diğer ilgili disiplinlerde çalışan bilim insanlarını bir araya getirecek bir atmosfer oluşturmak ve bunu sürdürmektir. 

Sempozyumun diğer bir önemli amacı da, yerel yönetim temsilcilerini, kamu hizmeti görevlilerini, sivil arama ve kurtarma sorumlularını, basın yayın kuruluşlarını ve sivil toplum örgütlerini deprem ve zarar önleme/azaltma pratikleri etrafında bir araya getirerek ortak çalışma ağları oluşturmaktır. Böylelikle deprem konusu, mümkün olan en geniş bir araya geliş ile kapsamlı bir biçimde ele alınabilecektir. 

5. Uluslararası Deprem Sempozyumu'nun hedefi; bilim insanları, araştırmacılar ve deprem konusunda yetkili kamu görevlilerinin, güncel çalışmalarını bilim çevresi ile paylaşacakları kapsamlı ve yaygın bir ortam oluşturmaktır.

Yer bilimleri, mühendislik, mimarlık, planlama, tasarım, çevre bilimleri, toplumbilim ve tıp alanlarını kapsayan sempozyum, farklı teknik ve yöntemleri kullanan disiplinleri bir araya getirmektedir. Etkinliğin odak noktası, uluslararası bilimsel araştırma ortaklıkları kurmak ve uygulamalı araştırma çerçevelerine zemin hazırlamaktır. 

Konu Başlıkları
Afet - Risk Yönetimi
Hukuk Bilimleri
Mimarlik Bilimleri
Mühendislik Bilimleri
Sosyal Bilimler
Yer Bilimleri
Tip Bilimleri

Önemli Tarihler
Özet Gönderimi için son tarih: 06 Mart 2015
Özet Kabul Bildirimleri: 03 Nisan 2015
Tam Metin Gönderme: 07 Temmuz 2015
Tam Metin Yayınlama: 25 Eylül 2015


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :