"Yarımada'dan Yansıyanlar"

mimarizm.com / 20 Ekim 2015
ARMAGGAN Art & Design Gallery'de yılın son karma sergisi Tarihi Yarımada'yı konu ediniyor. 17 sanatçının bir arada olduğu "Yarımada'dan Yansıyanlar" isimli karma sergi 5 Kasım'da izleyici ile buluşacak.


Lütfiye Kösten

ARMAGGAN Art & Design Gallery, Tarihi Yarımada'nın tek sanat ve tasarım galerisi olarak, üzerinde durduğu tarihsel katmanları bugünün dili ve sanatçıları ile izleyicisine sunuyor. "Yarımada'dan Yansıyanlar" isimli karma sergi, genç sanatçıların yarımadanın kendilerine ifade ettirdiklerini konu alan eserlerini bir araya getiriyor.


Aysun Bozuklu

ARMAGGAN Art &Design Gallery Koordinatörü ve aynı zamanda serginin de küratörü olan Şanel Şan Sevinç "Oldukça genç ve dinamik isimlerden oluşan bir sanatçı kadrosu ile oluşturduğumuz bu sergide, tarihi yarımadanın ve eski şehrin, genç sanatçılar için ne hissettirdiğini tarihin üzerinde yükselen bir galeride sunmalarını istedik" diye belirtiyor.


Ozan Emre Han


"Yarımada'dan Yansıyanlar" Karma Sergisi 12 Aralık 2015 tarihine kadar ARMAGGAN Art & Design Gallery'de izlenebilir. Eserlere ise ARMAGGAN galerinin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.
 


Lütfiye Kösten


Sergide yer alan sanatçılar:

Yunus Emre Dokumacı, Sezer Arıcı, İrem Çamlıca, Ozan Emre Han, Rad Dar, Gül Delemen, Dilek Aydıncıoğlu, Nilay Özenbay, Lütfiye Kösten, Yiğit Dündar, Betül Cankara, Ayberk Balcı, Aysun Bozuklu, Nilgün Sabar, Sinem Kaya, Tamer Bilgiç


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • selim y targan 7 yıl önce Sergiye gidiniz çok farklı cidden. Özellikle Lütfiye Kösten'in çalışmaları iddialı. Yunus Emre Dokumacı'nın çalışmaları da çok özgün iddialı. Nilay Özenbay'ın çalışmaları da değişik farklı çalışmalar. Akrilik ve Polyester kullanmış. Yalnız çalışmalar çok büyük, çalışılması sorunlu malzemeden üretmiş ki bu büyüklükte bayan olarak zoru yenmesi demektir.. Herkese iyi seyirler.
  • yeliz sener 7 yıl önce Ben de sergide bulundum. Az renkle bayağı çarpıcı resimleri olan Yunus Emre Dokumacı'nın tuvallerine bayıldım. Değişik bir tarzı var. Hiç karşılaşmamıştım bu stille.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :