Warhol, Banksy, Miró ARTINTERNATIONAL'da!

mimarizm.com / 20 Temmuz 2015
Warhol, Banksy, Miró ARTINTERNATIONAL'da!


Andy Warhol, Myths: The Star, II.258, 1981(Andipa Gallery'nin izniyle).


Bu yıl 4-6 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek ARTINTERNATIONAL'ın sanatçıları belli olmaya başladı. Andy Warhol, Grayson Perry, Banksy, Joan Miró, Jan Fabre gibi birbirinden ünlü isimlerin işlerini İstanbul'da buluşturacak olan fuarın açık hava heykel galerisi "By The Waterside"ın programı da açıklandı.

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek uluslararası sanat fuarı ARTINTERNATIONAL, modern ve çağdaş sanatın ünlü isimlerini İstanbul'da buluşturmaya devam ediyor. İngiltere'nin en köklü galerilerinden Andipa standında Banksy'den David Hockney'e, Andy Warhol'dan Grayson Perry'e ünlü sanatçıların işlerini görme şansı bulacak olan sanatseverler ayrıca; Fabien Me´relle (Edouard Malingue Gallery), Joan Miró (Galerie Paris-Beijing), Tony Cragg (Galleri Andersson/Sandström) ve güncel sanatın en kışkırtıcı sanatçılarından Jan Fabre'nin (Mario Mauroner Contemporary Art) eserlerini de izleyebilecekler.Banksy, Custardized Oil #3, 2006 (Andipa Gallery'nin izniyle).Joan Miró, Quatre colors aparien el mo´n…, 1975 (Galeria Joan Gaspar'ın izniyle)


Ziyaretçileri heykeller karşılayacak

ARTINTERNATIONAL'ın en çok ilgi gören bölümlerinden By The Waterside'ın programı da belli oldu. Fuar ziyaretçilerini Haliç Kongre Merkezi'nin terasında karşılayan açık hava heykel galerisinin bu seneki sanatçıları; Filibeli galeri Sariev Contemporary'den Rada Boukova ve Stefan Nikolaev, Barselona'dan Galeria Carles Taché Projects'ten Javier Pérez, Aspan Gallery'den Yerbossyn Meldibekov, Dirimart'tan Ichwan Noor ve Chen Wenling, Pi Artworks'ten Paul Schwer ve Galeri Zilberman'dan Guido Casaretto ile Walid Siti olacak.Stefan Nikolaev, I Hate America and America Hates Me, 2013 (Sariev Contemporary'nin izniyle).


20 binden fazla ziyaretçi izledi

Geçtiğimiz yıl ikinci kez düzenlenen ARTINTERNATIONAL'ı, 20 binden fazla kişi izlemişti. 26.500 milyon Euro'luk satışın yapıldığı fuar, 1500'ü aşkın yabancı koleksiyoner ve sanat tüccarını İstanbul'da buluşturmuştu.

Türkiye, Orta Doğu ve ötesine odaklanan, koleksiyonerlere uluslararası çağdaş sanata rakipsiz erişim imkânı yaratmayı ve evrensel sanat toplumunu birbirine bağlamayı amaçlayan ARTINTERNATIONAL, dünyanın önemli sanat fuarlarındaki ortaklıklarıyla tanınan Angus Montgomery ile Türkiye'nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Fiera Milano İnterteks'in işbirliğiyle düzenleniyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.  


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :