Underground Images Afiş Sergisi

mimarizm.com / 14 Şubat 2020
School of Visual Arts New York’un (SVA) Underground Images Afiş Sergisi, Yeditepe Üniversitesi’nin davetiyle, 18 Şubat - 8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Dünyanın etkili sanat topluluklarından olan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli tasarım okulu olarak gösterilen School of Visual Arts New York’un (SVA) tasarımcılarının çalışmalarının yer aldığı “Underground Images Afiş SergisiYeditepe  Üniversitesi’nin davetiyle, 18 Şubat-8 Mart tarihleri arasında üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi’nde ve Caddebostan Kültür Merkezi’nde eş zamanlı olarak sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

1947’den Bugüne Metro Afişleri

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nün İstanbul’daki izleyiciyle buluşturacağı Underground Images Afiş Sergisi, 1947’den günümüze New York City metro sisteminde sergilenmek üzere SVA’da tasarlanan afişlerden bir seçki niteliğini taşıyor. Ivan Chermayeff, Milton Glaser, George Tscherny ve Mirko Ilić gibi tasarımcılarının eserlerinin de bulunduğu 68 afişin görülebileceği serginin küratörlüğünü SVA’nın Genel Müdür Yardımcısı Anthony P. Rhodes üstleniyor. Dünya çapında 47 kez izleyiciyle buluşan sergi, Türkiye’deki tasarımcılar için de önemli bir karşılaşma olanağı sunuyor.

Yeditepe Üniversitesi’nde Konferans ve Workshop

SVA’nın eğitimcilerinden, tasarımcı Mirko Ilić, 2 Mart Pazartesi günü, saat 14.00’te, Yeditepe Üniversitesi’nin İnan Kıraç Konferans Salonu’nda “Sağdan Sola Tasarım (Design from Right to Left)” başlıklı bir konferans verecek. Ilić, 2-4 Mart tarihleri arasında ise Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü öğrencilerine yönelik “Sosyal Sorumluluk” temalı afiş tasarımı workshopunu gerçekleştirecek.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :