Sanatçılar "Alamet-i Farika"ları ile Galeri Eksen'de

mimarizm.com / 18 Ağustos 2016
Galeri Eksen, ağırladığı 30 sanatçı ile güncel sanatın başarılı isimlerinin alamet-i farikalarını gün yüzüne çıkarıyor. 

Kader Genç, "Ölümlere alıştırılmış kentler"


Alamet-i Farika, bir şeyi diğerlerinden ayıran nitelik/özellik anlamına gelen, Arapça kelimelerden oluşan bir tamlama. Etimolojik olarak incelendiğinde, Arapça kökenli "Alamet" belirti/iz, "Farika" ise ayıran anlamına geliyor.

Ali OmarrAli Omarr

Ezgi DemirelEzgi Demirel 

Galeri Eksen, ağırladığı 30 sanatçı ile güncel sanatın başarılı isimlerinin alamet-i farikalarını gün yüzüne çıkarıyor. Sergide yer alan farklı disiplinlerden, çizgilerden, tarzlardan gelen 30 sanatçı, kendi alamet-i farikalarını izleyici ile buluşturuyor. Algıladıkları dünyayı kendilerine has malzemelerle resim ya da heykel olarak somutlaştıran sanatçılar, eserleriyle karakterize olmuş yönlerini başarılı bir şekilde yansıtıyor. 

Aylin ÖrücüAylin Örücü

Şahin DemirŞahin Demir


Sergide yer alan sanatçılar:
Haydar Akdağ, Mehmet Tuğrul Anday, Şeyma Barut, Beyza Boynudelik, Abdulkerim Bozan, Begüm Canel, Şahin Demir, Ezgi Demirel, Çağdaş Erçelik, Kader Genç, Merve Gürlek, Filiz Hatipoğlu, Filiz Kallenci, Nebahat Karyağdı, Azamat Kuliyev, Zafer Malkoç, Dilara Mataracı, Ali Omarr, Aylin Örücü, Mustafa Özbakır, Zeynep Özdemir, Sevim Özyurt, Tuncay Saydam, Hülya Sözer, Rugül Serbest, Güzin Tangör, Elif Tolun, Ertuğrul Tuna, Melike Uçku, Ülkü Yılmaz.

Alamet-i Farika sergisi, 15 Ağustos - 10 Eylül 2016 tarihleri arasında Galeri Eksen’de izleyicilerini bekliyor. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :