SALT’larda Uzun Perşembe - 26 Nisan

mimarizm.com / 26 Nisan 2018
SALT Beyoğlu ve SALT Galata, Uzun Perşembe kapsamında 22.00’ye kadar ziyarete açık olacak.

Zemlya [Toprak] (1930) filmden bir kare

Canlı müzik performanslarıyla gerçekleştirilecek üç sessiz film gösteriminden oluşan Sinemanın Sesi programı, 26 Nisan Perşembe saat 20.00’de Sovyet sinemasının en önemli filmlerinden Zemlya [Toprak] ile başlıyor. Aleksandr Dovjenko’nun 1930 tarihli başyapıtının SALT Beyoğlu, Açık Sinema’daki gösterimine müzisyen Ekin Fil’in performansı eşlik edecek.

Yine SALT Beyoğlu'nda gösterimde olan Devamlılık Hatası sergisi kapsamında yürütülen ve temsilî bir “üretim bandı” çevresinde sergi süresince istihdam edilen beş kişi ve mekâna gelenlerin diyaloglarıyla şekillenen İşsiz İşçiler-sana yeni bir iş buldum! (2006-2018) performansı ise 19.00’a kadar sürecek. Aydan Murtezaoğlu ve Bülent Şangar’ın Forum’da konumlanan bu ortak üretimiyle başlayan serginin devamı ikinci ve üçüncü katlarda görülebilir.

Uzun Perşembe’de ayrıca, SALT Beyoğlu’nun yeniden kullanıma girmesiyle açılan Mutfak ile yeni mekânıyla İstiklal Caddesi’ne dönen Robinson Crusoe 389 kitabevinin yanı sıra, SALT Galata’da yer alan diğer ilkbahar sergisi Tanımsız Hizmetler Bürosu saat 22.00’ye kadar açık.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :