Online Sergi: New Normal

mimarizm.com / 03 Temmuz 2020
Afterwork, ikinci online sergisi "New Normal"da, sergi alanını birlikte yarattıkları ölümsüz ve virüs geçirmez bir alan olarak tanımlıyor.

Afterwork pandemi sürecinin başlamasıyla Mart ayında yaptığı online Temas sergisinden sonra yeni bir online sergi/oyun hazırladı.

Dijital bir dünya ve oyun konseptinde gelişen sergide 20 sanatçının eseri yer alıyor. Bir kısmı sergi öncesi davet edilen ve bu sergi için özel olarak işler üreten bir kısmı da opencall duyurusu ile ekibe katılan yetenekli sanatçılardan oluşuyor.

Çeşitli illüstrasyon ve 3d art eserlerin yanında sergi için üretilen Yeni Normal’in kuralları da afterwork’ün dilinde ikonlaştırarak sergi alanında tabelalara yerleştirilmiş.

Bu sıralar en çok duyduğumuz bundan sonra da sıkça duyacağımız bir kavramdan yola çıkılmış. Yeni Normal dünyası toplumun bilinç altından beslenerek dijital ortamda yaratılmış. İçerisinde bulunan 20 eserin her birinin önünde toplamanız gereken mavi bir nesne var. 20 adet topladığınızda oyun bitiyor ve tüm sergiyi gezmiş oluyorsunuz.

Sergi alanında ek olarak katılımcıların da dijital iz bırakması için bir canvas yerleştirilmiş. Burada yaptıkları resimler kaydedilerek instagram hesabından paylaşılıyor. 

Küratör/ Oyun tasarımı: Sude Belkıs, Yasin Arıbuğa (Afterwork)
Unity Developer: Ekin Nohutçu
3d Animasyon: Alican Çeviker

Sanatçılar: Asena Doğan, Barış Çavuşoğlu, Berkin Gülten, Burka Bayram, Derin Kumbasar, Elif Gürlek, Gencer Özdamar, İrem Aum, Glennis, Oğul Tunç, Kaan Ulgener, Selin Çınar, Serra Şensoy, Super Normal, Simay Yaman, Simay Bahçivan, Sümeyra Yüce, Uçman Balaban, Yasin Arıbuğa ve Yağmur Güçlü

Müzik: Adakanbo
Editör: Halil Akgündüz
 

Sergiyi ziyaret etmek için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :