No LaB’den Made In Turkiye Sergisi

mimarizm.com / 31 Mart 2017
No LaB’in Türk sokak kültürünü ve zanaatkarlığı bir araya getiren 2. sergisi ‘Made in Türkiye’, 6 Nisan’da Hasköy İplik Fabrikası’nda açılıyor.

No Lab sergi hakkında; “‘Dünya sanatına nasıl bir katkıda bulunuruz?’ sorusuyla yola çıktığımız bu sergide kendi köklerimize dönüyoruz. Daha önce hiç ele alınmamış bir temayla yerli ve yabancı sanatçıları, geleneksel Türk kültürünü daha sanatsal bir dokunuşla tüm dünyaya sunmayı hedefliyoruz” diyor. 

Yurtdışından gelecek Chris Wolston, Liz Collins ve Amit Baruch gibi dünyaca takip edilen genç sanatçılar; bakır, tekstil, deri ve cam ustalarının stüdyolarında işlerini gerçekleştirip, zanaatkarların el işçilikleri ile kendi vizyonlarını birleştirerek ortaya alışılmışın dışında ürünler çıkaracaklar. Yok olmaya yüz tutan eski ipek yorgancılardan tarak ustalarına bir çok değerli el emeğini, sanatçılarla harmanlayacak olan bu proje çok ses getirecek. Sadece zanaatkarlarla sınırlı kalmayacak sergide, Türk lezzetlerinden Anadolu ezgilerine kadar sokağa dair tüm tiplemeler yepyeni bir sunumla tekrardan canlandırılacak. 

Heykelden mobilyaya, duvar kağıtlarından seramik objelere birçok sanat eserini bünyesinde barındıran sergideki her bir parça 4 ay boyunca satışta olacak. Sergi süresince, temalı yemeklerden müzik dinletilerine, atölye çalışmalarından konuşmalara kadar birçok etkinlikle Hasköy İplik Fabrikası sürekli hareketli kalacak. 
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :