Koleksiyon / TSMD, İtez Mimarlık Bürosu'nu Ağırlıyor

mimarizm.com / 30 Ocak 2012
Koleksiyon / TSMD, İtez Mimarlık Bürosu'nu Ağırlıyor

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya'nın uzun soluklu ortak çalışması ‘Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor' sergilerinin onuncusu, İTEZ / Aytek İtez, Neşe İtez Mimarlık Bürosu mimari proje sergisi, 15 Şubat'ta Koleksiyon Ankara Merkezi'nde ziyarete açıldı.
İTEZ Mimarlık Ofisi

1985 yılında Neşe - Aytek - M. Kemal İtez ortaklığında Ankara'da kurulmuştur. M. Kemal İtez'in vefatından (1988) bu yana, Neşe ve Aytek İtez proje faaliyetlerini birlikte sürdürmektedir. İtez Mimarlık, bu süre zarfına yurtiçi ve yurtdışında yüzü aşkın binayı projelendirmiştir. Neşe ve Aytek İtez'in çeşitli proje yarışmalarında jüri üyelikleri, derece ve mansiyonları bulunmaktadır.Aytek İtez

Konya'da doğdu. A.D.M.M.A.Y.O  Mimarlık Bölümü'nden 1978 yılında mezun oldu. 1974-1980 yılları arasında S Mimarlık Atölyesi'nde çalıştı. 1981 yılında, Murat Artu ile birlikte kurduğu Artu-İtez Mimari Proje Ofisi'nde serbest mimarlık yaşamına başladı. Aytek İtez, çalışmalarını, 1985 yılında eşi Neşe İtez'le birlikte kurduğu İtez Mimarlık Ltd. Şti.'nde sürdürmektedir. 1927 Mimarlar Derneği ve Türk Serbest Mimarlar Derneği üyesidir.


Neşe İtez

Erzincan'da doğdu. A.D.M.M.A.Y.O  Mimarlık Bölümü'nden 1979 yılında mezun oldu. 1977-1979 yılları arasında S Mimarlık Atölyesi'nde, 1979-1980 yılları arasında Oral Vural Mimarlık ve Şehircilik Bürosu'nda, 1980-1982 yılları arasında Doruk Pamir-Ercüment Gümrük Mimarlık Bürosu'nda ve 1982-1984 yılları arasında Üçme Mühendislik'te çalıştı. 1985'te eşi Aytek İtez'le birlikte kurduğu İtez Mimarlık Ltd. Şti.'nde serbest mimarlık çalışmalarına başladı. Neşe İtez, 1989 yılından bu yana Türk Serbest Mimarlar Derneği üyesidir.


İtez Mimarlık Bürosu proje sergisi, 15 Şubat - 12 Mart 2012 tarihleri arasında Koleksiyon Ankara Merkezi'nde gezilebilir.
Sergide yer alacak projelerden bazıları:

- TCK Genel Müdürlüğü 18. Bölge (Kars) Merkez Tesisleri, Kars
- Afganistan Yargıtay Binası ve Tesisleri, Kabil
- Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, İstanbul
- Telekomunikasyon İletişim Başkanlığı Hizmet Binası, Ankara
- Orlyonok Buz Sporları Merkezi, Perm / Rusya
- Spartake Spor Merkezi ve Konut Kompleksi, Perm / Rusya
- Turizm Otelcilik Yüksek Okulu ve Uygulama Oteli, Hasankeyf / Batman
- Kcell Genel Müdrülük Binası, Almata / Kazakistan
- Zeytin Alışveriş Merkezi, Gemlik / Bursa
- Ser & Berker Genel Müdürlük Binası, Ankara


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :