İçten Dışa Suretler

mimarizm.com / 17 Mayıs 2022
Mimar, Ressam Gülseren Kayın Öker’in "İçten Dışa Suretler" isimli kişisel resim sergisi, 30 Mayıs 2022 tarihine kadar Galeri SanatYAPIM'da sanatseverlerle buluşacak.

Galeri SanatYAPIM, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra otuz yıl boyunca sürdürdüğü serbest mimarlığın yanı sıra eşya tasarımı ve mobilya üretimi konusunda da çalışmalar yapan ressam Gülseren Kayın Öker'in "İçten Dışa Suretler" isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Öker, resimlerinin konusunu ağırlıklı olarak "mitopya- ya da nowhere (hiçbir yer)" adında hayali bir evrenden alan ütopik mekanlara dair bir seriden oluşturuyor. Bu seri ile 2004 yılında Ulusal Mimarlık ödülüne de layık görülen sanatçı ayrıca, "hiç kimse (no one)" adında, deforme yüzlerle yoğun duygusallık taşıyan insan suretlerinin betimlendiği desen, yağlı boya portre, baskı ve palmiye kabuklarıyla oluşturduğu mask türünde eserler üretiyor.

Galeri SanatYAPIM'da 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü açılan sergi, 30 Mayıs tarihine kadar izleyiciyle buluşmaya devam edecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :