'Hatırlamak ve Anlatmak İçin Şehre BAK' Sergisi İstanbul’da

mimarizm.com / 26 Şubat 2016
Türkiye’nin doğusu ve batısındaki 10 şehirden 24 gencin katılımı ile hayata geçirilen 'Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK' projesinin sergisi 4 Mart'ta DEPO’da açılıyor.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, Türkiye’nin birbirine uzak şehirlerden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen bir kültürel işbirliği ve ortak sanatsal üretim projesi.

Aydın, Balıkesir, Batman, Çanakkale, Diyarbakır, İzmir, Mardin, Muğla, Şırnak ve Urfa’dan gençler birlikte çalışarak şehirlerden gündelik yaşam, farklı hayatlar ve mekânlar, geçmiş ve hafıza, göç ve kültürel çeşitliliğe dair hikâyeleri fotoğraf ve video aracılığıyla kayda geçirdiler. 

Bir yıllık ortak bir çalışmanın ürünü olan 6 video ve 5 fotoğraf çalışmasından oluşan BAK sergisi, 5 Mart – 10 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul DEPO’da izleyicilerle buluşuyor. Daha sonra Diyarbakır ve İzmir’de izleyicilerle buluşacak olan sergi, Türkçe, Kürtçe ve İngilizce olarak üç dilde sunuluyor.

Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi tarafından koordine edilen proje, Geniş Açı Proje Ofisi (GAPO) ve docİstanbul - Belgesel Araştırmaları Merkezi işbirliğinde yürütüldü. BAK projesi, Charles Stewart Mott Vakfı, Açık Toplum Vakfı ve İsveç Başkonsolosluğu tarafından destekleniyor.

Sergi Açılışı:
4 Mart Cuma, 18:30

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :