Gece Sirenleri Sergisi

mimarizm.com / 16 Ekim 2019
Türk edebiyatının önde gelen ismi Selim İleri ve Türk resminin usta ressamı Ali Kotan’ın birbirlerinin eserlerinden ilham alarak Folkart Gallery için hazırlamaya başladıkları sergi, 18 Ekim tarihinde İzmirliler ile buluşacak.

Folkart Gallery, yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Türk edebiyatının usta, değerli ismi yazar, senarist ve eleştirmen Selim İleri'nin düzyazı serüveninden yansıyanlar ile usta ressam Ali Kotan'ın, İleri'den esinlendiği eserleri Folkart Gallery'de özel olarak buluşuyor.

Folkart Gallery prodüksiyonu olarak, Proje Direktörü Fahri Özdemir'in yaklaşık 3 yıl önce başlatılan “Gece Sirenleri” adlı sergide sanatın farklı disiplinleri üretimde bulundu. 'Gece Sirenleri' isimli sergi, 18 Ekim 2019 tarihinde ziyarete açılarak, 19 Ocak 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Sanatseverlerin, iki farklı sanat dalının etkileşini araştırması ve değerlendirme fırsatı bulacağı sergide 85 eser yer alıyor. Ali Kotan'ın resimleri Selim İleri'ye; Selim İleri'nin metinleri ise Ali Kotan'a emanet edildi. İki usta isim, izole edilmiş eserlerde hissettiklerini, gördüklerini, algıladıklarını, kendi sanat dallarında eserleriyle yorumlarını kattılar. İyi ve güzelden yana imge ve harflerin tanıklığından oluşan sergi, iki odaklı hayata karşı çıkışı sergiliyor.  Sergi, kalem ve fırçanın ortak dansında, içi içine sığmayan, çoşkulu bir hayal gücünün ortaklaşan yoğunluğunu ve saflığın, temizliğin dünyasını temsil ediyor.

Selim İleri ile Ali Kotan bu projeyi, 'metin ve imgenin dünya karşısındaki çevre ve hiçlik kavgası' olarak betimliyor


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :