Enis Öncüoğlu’nun Mimar Portreleri: FORM.AL

mimarizm.com / 20 Haziran 2019
Öncüoğlu Mimarlık'ın sahibi Enis Öncüoğlu'nun çektiği mimar portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ sergisi, 21 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında Pilevneli Dolapdere’de sanatseverlerle buluşacak.

Kalebodur’un mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği ‘FORM.AL’ fotoğraf sergisi; mimarlık, tasarım ve sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getiriyor. 

Üyesi olduğu mimarlar meslek grubunun yaşayan her nesilden kişilerini kamerası ile buluşturan Enis Öncüoğlu, portre fotoğrafa yönelik ilgisini şöyle anlatıyor: “Görsel hafıza ve algıda seçicilik mimarlıkla beraber gelişen bir refleks oldu. Son birkaç sene öncesine kadar, sadece kentler, mimari ve seyahatler ile sınırlı fotoğraflar çekiyordum. Çevremdeki insanlar ve duygularını kadrajımda görmek, benim ilgimi daha fazla çekmeye başladı. Özellikle yakın çevrem ve mimar dostlarımı her ortamda fotoğraflayarak geniş bir arşiv oluşturdum.” 

Kalebodur’un ev sahipliğinde Pilevneli Dolapdere’de sanatseverleri ağırlayacak ‘FORM.AL’ sergisi, 21 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında ziyarete açık olacak. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :