Araştırma Sergisi: Endişeye Mahal Var!

mimarizm.com / 31 Mayıs 2017
Marmara Üniversitesi Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi (KEYEM) tarafından düzenlenen sergi, kentin ve kentlinin ENDİŞE haline İstanbul, Ankara, Konya ve Kırklareli'de yapılan alan araştırmaları ışığında dikkat çekiyor.

Tanıtım yazısından:

Son yıllarda kent yaşamında yeni bir boyut olarak karşımıza çıkan site tipi yaşamların zihnimizdeki mekânı ve mekân algısını değiştirdiği açıktır. Bu değişimin içerisinde kentli insanın güvenlik kaygıları had safhaya çıkmıştır. Kentli olmak kentin bu dinamik ve devingen haline adapte olabilmek demektir. Ancak kenti tasarlayanların ürettikleri mekânlar bu adaptasyonu zorlayacak düzeyde olabilmektedir.

Bu sergide; oluşan, değişen, dönüştürülen bir yer olan kentin ve kentlinin ENDİŞE haline İstanbul, Ankara, Konya ve Kırklareli'nde yapılan alan araştırmaları sonuçlarıyla vurgu yapılmaktadır. 

İstanbul başta olmak üzere, Ankara, Konya ve Kırklareli'ndeki yerleşimlerde yapılan, kentli insanın güvenlik kaygılarına yönelik alan çalışmalarının sunumlarından oluşan sergi 26 Mayıs - 9 Haziran 2017 tarihlerinde Sultanahmet'teki Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası'nda izlenebilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :