Ankara Sergileri: "Unutmanın Eşiğinde"

mimarizm.com / 18 Kasım 2016
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen Ankara Sergileri, 21 Kasım’da Rüya İğit'in "Unutmanın Eşiğinde" adlı mimari illüstrasyon sergisiyle başlıyor.

Kentin belleğinin silinmesine karşı mücadeleye devam eden Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu kapsamda Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğiyle Erken Cumhuriyet Dönemi ve onu izleyen modern mimarlık döneminin yapılarını "henüz vakit varken" çizgiyle yaşatabilmek için "Ankara Sergileri"ni hayata geçiriyor. 

Sergilenen çizimler arasında; Ulus, Kızılay, Emek, Bahçelievler, Kavaklıdere gibi birçok semtin belleğini oluşturan yapılar yer alıyor.
 
Ankara Sergileri’nin açılışı, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi Rüya İğit'in "Unutmanın Eşiğinde" adlı mimari illüstrasyon sergisiyle yapılacak.

Sergi, 21 Kasım Pazartesi günü saat 18.00’de Mimarlar Odası Sergi Salonu’da açılacak ve 27 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.

Unutmanın Eşiğinde, Rüya İğit

Rüya İğit hakkında:
1993 yılında Trabzon’da doğdu. İlköğretimi Ankara, orta öğretimi Samsun’da tamamladıktan sonra 2008-2012 yılları arasında Samsun Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nde öğrenimini tamamladı. Halen 2012 yılında başladığı Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde lisans eğitimini sürdürüyor.
 
Sergileri
25 Ekim 2015 - Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sergi Salonu, Eskiz Sergisi
27 Şubat 2016 - Tilki, Ankara Sergisi
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :