"Dünyanın Geleceği Enerji Zirvesi" Abu Dabi'de

mimarizm.com / 06 Ocak 2011
"Dünya Geleceğin Enerjisi Zirvesi" Abu Dabi'de
17 – 20 Ocak 2011 tarihleri arasında Abu Dabi'de gerçekleştirilecek olan, Yapı-Endüstri Merkezi'nin de medya ortağı olarak destek verdiği Dünyanın Geleceği Enerji Zirvesi
'nde (World Future Energy Summit – WFES), yenilebilir enerjide çığır açıcı gelişmeler ile yeni ve gelişmekte olan teknolojilerin sunduğu olanaklar masaya yatırılacak, söz konusu yeniliklerin enerji giderlerinin azaltılması, kapasitenin ve güvenirliğin ise artırılmasındaki faydaları konuşulacak.

Etkinliğin üçüncü günü 19 Ocak'ta gerçekleştirilecek olan forum, dünyanın dört bir yanından önde gelen teknoloji uzmanları ve liderlerin anahtar konuşmalarına sahne olacak. Yenilenebilir enerji alanında teknolojik gelişme, mücadele ve olanaklara odaklanacak olan sunumlar, ilgili alanda araştırma ve eğitimin nasıl yetkinleştirilebileceğine de göz atacak.

Zirvenin anahtar konuşmacıları arasında ABD'den ExxonMobil Araştırma Şirketi'nin Başkanı Sara Ortwein, Generel Electronic (GE) "ecomanigation" girişimi Başkan Yardımcısı Mark Vachon gibi isimler bulunuyor.

Dünyanın Geleceği Enerji Zirvesi, uluslararası uzmanların solar enerji yenilikleri, hidrojen, karbon, bio-yakıt ve enerji depolama gibi "sıcak tema"lardaki tartışmalarına yer verecek. Birleşik Arap Emirlikleri'nden kurum ve üniversitelerin temsilcileri ise, "gelecekte enerji" konusundaki araştırmaların ve eğitimin irdeleneceği oturumlara başkanlık edecekler.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

World Future Energy Summit (WFES) Hakkında

WFES, Ocak 2008'de hayata geçirildi. Zirve, yenilenebilir enerji ve çevre sanayi konularında dünyanın önde gelen yıllık buluşmalarından biri haline geldi. 2010 yılında WFES, 148 ülkeden ve aralarında dünya liderleri, uluslararası müzakereciler, endüstri liderleri, uzmanlar, akademisyenler ve entelektüellerin de bulunduğu 24 bin 790 katılımcıyı ağırladı; günümüzün enerji güvenliği ve iklim değişimi sorunlarına sürdürülebilir çözümler bulunması için adım attı.

WFES, yenilenebilir enerji ve çevre konularında yenilikçiliği ve yatırım olanaklarını tanıtan ve teşvik eden bir etkinlik. Rakibi olmayan bir ticari platform oluşturan organizasyon, proje sahipleri ile çözüm üreticileri, özel sektörden ve kamudan yatırımcılar ile bir araya getiriyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :