Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası

mimarizm.com / 10 Ağustos 2021
Hollanda Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen "Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası" başlıklı eğitim programı; Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki gerçekleşecek çevrimiçi sunuşlardan ve 7-8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul'da yüz yüze gerçekleştirilecek alan çalışmasından oluşuyor.

Hollanda Araştırma Enstitüsü (Netherlands Institute in Turkey - NIT), "Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası" başlıklı bir eğitim programı düzenliyor.

NIT Urban Heritage Lab (Hollanda Araştırma Enstitüsü Kentsel Miras Laboratuvarı) kapsamında düzenlenen ve ileriki yıllarda farklı kapsamlarda devam edecek programlar dizisinin ilki olması planlanan eğitim programı; Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki gerçekleşecek çevrimiçi sunuşlardan ve 7-8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul'da yüz yüze gerçekleştirilecek alan çalışmasından oluşmaktadır.

"Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası" başlıklı eğitim programı ve sunum dizisi, endüstri mirasının dönüştürülmesine yönelik zorlukları ve olasılıkları çok disiplinli bir bakış açısıyla ele almayı hedeflemekte ve dersin katılımcılarından endüstri miras alanlarının dönüşümü için yaratıcı ve yenilikçi çözüm önerileri geliştirmesini beklemektedir. Ders, LDE Küresel Miras ve Kalkınma Merkezi (Leiden Universitesi - TU Delft - Erasmus University Rotterdam) ve Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlenmektedir.

İngilizce dilinde gerçekleşecek ders ve sunum dizisi, Hollanda ve Türkiye'deki yüksek öğretim kurumlarında herhangi bir bölüme kayıtlı lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) öğrencilerine ve (herhangi bir disiplinden) yeni mezunlara açıktır. Genç profesyoneller ve kamu kurumlarında çalışan politika koyucular da başvurabilirler. Eğtim programına son başvuru için tarih 15 Ağustos Pazar.

Dersin programı ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :