Ortak Alan Atölye: SmartPlan

mimarizm.com / 07 Mayıs 2021
Eskişehir Teknik Üniversitesi Ortak Alan ve Yapı Kulübü tarafından düzenlenen atölyeler serisinin üçüncü konukları, 8 - 9 Mayıs tarihlerinde SmartPlan kurucuları Barış Korkmaz ve Önder Öztürk olacak. Ayrıca, etkinlik kapsamında Revit Architecture Temel Eğitim'i çekilişi de yapılıyor.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Ortak Alan Mekan Tasarlama ve Planlama Kulübü atölye serisi devam ediyor. Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Mekan Tasarımı ve Planlama Kulübü Ortak Alan’ın evlerden düzenlediği Online Atölyeler Serisi, farklı disiplinlerin girdilerini özümseyerek kendini geliştirmeyi hedefliyor.

Ortak Alan, ESTÜ Yapı Kulübü işbirliği ile atölyeler serisinin üçüncü konukları SmartPlan'ın kurucuları Barış Korkmaz ve Önder Öztürk'ü ağırlıyor. 8 - 9 Mayıs'ta gerçekleşecek etkinlikler dizisi, BIM üzerine seminer ve eğitim şeklinde olacak. 8 Mayıs saat 21:00'da, zoom üzerinden gerçekleşecek BIM semineri Barış Korkmaz, 9 Mayıs tarihli saat 12:00'de gerçekleşecek eğitim ise Önder Öztürk katılımıyla gerçekleşecek.

BIM Eğitimi Hakkında

- BIM (Building Information Modelling) yani Yapı Bilgi Modellemesidir.

- BIM'e giriş eğitimi SmartPlan onaylıdır.

- Bir projenin tasarımdan inşaata ve işletmeye kadar tüm aşamalarında koordineli ve güvenilir bilgi sağlayan, entegre ve dijital bir süreçtir.

- BIM, günümüz teknolojisinde artık geride kalmış olan iki boyutlu modellemenin yerine geçmiştir ve en yeni teknolojilerle birçok kolaylığı ve avantajı beraberinde getirmektedir.

- BIM sadece yapının değil aynı zamanda bilginin de modellenmesidir. Tasarım, projelendirme ve proje yönetiminde devrim niteliğinde olan BIM, her mimar ve mühendisin bilmesi ve kullanması gereken bir teknolojidir.

Dönem içerisinde üyelerini Nevzat Sayın, Doğan Hasol, Taleworlds Oyun Firması, DOT Tiyatro, Hakan Keleş, Sercan Tunalı, Sema Soygeniş, Serdar Kökçeoğlu gibi farklı mecralardan değerli isim ve kuruluşlarla mekan üzerine buluşturan kulübün söyleşilerine youtube ve spotify kanalları üzerinden tekrar ulaşım imkanı sağlanabiliyor.

 

*

Barış Korkmaz Hakkında

 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Özellikle yurtdışında hayata geçirilen önemli projelerde, Tekfen Mühendislik ve İnşaat bünyesinde Proje Yönetimi, İnşaat Yönetimi, Teknik Ofis ve Dizayn süreçlerinin yönetilmesi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Projelerin, etkin proje yönetimi ve BIM teknolojileri ile istenilen kalitede, zamanda ve bütçede tamamlanmasından sorumludur. İleri seviyede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Önder Öztürk Hakkında

2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2011'de Ege Üniversitesi Tezsiz İşletme Yüksek Lisansı bölümünü tamamladı. İnşaat firmalarının hem saha hem de ofis operasyonlarında yer almış bir mühendis olarak, BIM'in dünyada yayılmaya başladığı ilk günlerden bu yana çalışmalarını bu alanda devam ettirmektedir. 2016 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği İzmir Şube Başkanlığını sürdüren Önder Öztürk; İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerini bilmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :