NSMH Yahşibey Tasarım Çalışmaları 2016

mimarizm.com / 27 Nisan 2016
Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri (NSMH) tarafından düzenlenen Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nın 2016 yaz dönemi, 01-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Davet Metni şöyle:

Portfolyolara göre yapılacak değerlendirme sonucunda lisans eğitimine devam etmekte olan 10 öğrenci belirlenecek ve 29 Mayıs 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmuş herkes Haziran ayının ilk haftası e-posta yoluyla bilgilendirilecek.

> portfolyolarınız:
> cv’nizi içerecek şekilde pdf formatında,
> size ulaşabileceğimiz telefon numaranız, okul / bölüm / sınıf bilgileri ile birlikte,
> optimum megabaytta olmasını rica ederiz.

bilgi@nsmh.com adresine "yahsibey / isimsoyisim" konulu maillerinizi bekliyoruz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Her yıl olduğu gibi bu yıl da <bir coğrafya dersi olarak ege kırsalında mimarlık> başlığı altında toparlanabilecek bir çalışma yürütmek istiyoruz. Giderek nüfusu azalan ve büyükşehir yasasıyla neredeyse adı bile kalmayan köyler üzerine düşünmek, fiziki ve beşeri ortamlarını anlamaya çalışmak iyi olacaktır. Anlamak, anlamlandırmak ve anlatılabilir hale getirdikten sonra doğal olarak yaşanabilir ama sosyal olarak sorunlu olan bu yerlerin kendi iç dinamiklerini kullanarak travmatik olmayan bir biçimde usulca değişebilmelerini sağlayacak yollar üzerine düşünmeye çalışacağız.

Bu çalışma sırasında geleneksel ve yöresel zanaatkârlıklarla deneyimlemelerle uzun süreler içinde biriken ve bir tür bilgelik sayılabilecek olan yerel bilginin ne olduğunu, hala kullanışlı olup olmadığını yeni katkılarla geliştirilerek kullanılmaya dayanıklı olup olmadığını anlamaya çalışacağız. İçinde bulunacağımız köy ve çevre köyler yakınımızdaki Bergama ve Aigai antik kentleri de gezi programımızın içinde olacak.

Ana hatlarıyla tanımlanmış olsa ve başlangıç noktasını belirlemiş olsak bile çalışma yöntemini ve yapılacak olanları birlikte oluşturmaktan yanayız. Bütün çalışma boyunca kim masaya ne getirirse kısa bir görüşmeyle değerlendirilip, ele almaya açık bir sürecin içinde olmayı verimli ve keyifli buluyoruz.

Sevgilerimizle, 
NSMH


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :