Mimaride Günışığı ve Tasarım: PROJENLE IŞILDA!

mimarizm.com / 31 Mayıs 2018
Günışığı ile ilgili her türlü fikri güzel bir grafik anlatımla ortaya koymak için çalışan Velux ve Fikirmod, şu ana kadar beş üniversitede gerçekleştirilen günışığı workshoplarına Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile devam ediyor.

Velux, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Yapı Fiziği ve Malzeme Bilim Dalı'nda gerçekleştirileceği "Mimaride Günışığı ve Tasarım" atölyesi ile mimarlık öğrencilerini, beraber düşünmeye, beraber eğlenmeye ve beraber farklılık yaratmaya çağırıyor. 

Fikirmod reklam ajansı işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, mimarlık öğrencileri sunum ve anlatım konusunda önemli aşamaların üzerinden geçerek, düşündüklerini doğru bir şekilde ortaya koyacak.

Öğrencileri sıkıcı konulara bile alternatif bir şekilde bakmaya; tekniği, detayı, şablonu bir kenara bırakıp farklı düşünmeye davet eden workshop çalışması, 5-8 Haziran 2018 tarihlerinde MSGSÜ Yapı Fiziği ve Malzeme Bilim Dalı'nda gerçekleştirilecek. 

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Workshop Yürütücüleri:

Prof. Dr. Mustafa Özgünler (MSGSÜ)
Doç. Osman Arayıcı, (MSGSÜ)
Dr. Öğretim Üyesi Ümit Arpacıoğlu (MSGSÜ)
Ahmet Fettahoğlu (Fikirmod)

Program:

5 Haziran, 10:00-16:00 - Atölye Çalışması
6 Haziran, 10:00-16:00 - Grup Çalışması
7 Haziran, 10:00-16:00 - Atölye Çalışması
8 Haziran, 10:00-12:00 - Atölye Çalışması 

Çalışmalar üniversitenin mekan olanakları ile sınırlıdır. 

8 Haziran'da yarım gün çalışılacak ve sonraki süreç planlanacaktır. Sonraki süreç, geliştirme süreci olup isteğe bağlıdır. Projelerin uluslararası aşamaya hazırlanması için 15 Haziran'a kadar çalışmalar Whatsapp üzerinden sürdürülecektir.

Yapılan çalışmalar daha sonra sergilenecektir. Sergi tarihi ve organizasyonu sonradan planlanacaktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Miray Naz KARA 4 yıl önce Günışığı ve gün ışığı iki farklı kavram mı? Günışığının ne anlama geldiğini aşağıdaki sözlüklerden bulamadım. (Gün ışığı bulunuyor) Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. /www.tdk.gov.tr/ /turkcenindirilisi.com/ Mimarlık alanındaki kullanımını merak ediyorum. İlişkili haberlerdeki gün ışığı kavramları da farklı sanıyorum. 'VELUX ile Gün Işığı Mimarisinde Yeni Yaklaşımlar' 'VELUX Günışığı Ödülü'
  • Zeynep Aybüke Tiryaki 4 yıl önce Katılım için öğrenci olma şartı var mı? Yeni mezun olarak katılımcı olabiliyor muyuz?
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :