Fırat Neziroğlu ile Dokuma Atölyesi

mimarizm.com / 21 Şubat 2024
İstanbul Modern'in, Eco Art Lab eğitim programı kapsamında düzenlediği ileri dönüşüm atölyeleri, 25 Şubat 2024 tarihinde Fırat Neziroğlu ile devam ediyor.

Dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun yönetiminde gerçekleşen atölye, geçmişi tarih öncesine uzanan dokuma sanatına odaklanıyor ve bizi köklerimize bağlayan kişisel hikâyelere dokunuyor. Sanatçının tekstil alanındaki üretimlerine ek olarak zihin ve ruh sağlığı alanındaki bilimsel çalışmalara da değinen program, dokuma eyleminin bedensel ve ruhsal etkilerini konu alıyor. Program kapsamında katılımcılar, sanatçı tarafından tasarlanan küçük dokuma tezgâhlarında Anadolu dokuma tekniklerinden bazılarını deneyerek, duygu ve düşüncelerini dokuyup kendiliklerine doğru bir yolcuğa çıkıyor.

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon ve detaylı bilgi için tıklayın

 

*

Sanatçılarla İleri Dönüşüm Atölyeleri

İstanbul Modern’in yeni müze binasında, Damat Tween sponsorluğunda gerçekleştirilecek Eco Art Lab eğitim programı kapsamında, sanatçılarla ileri dönüşüm atölyeleri düzenleniyor. Sürdürülebilir gelecek, herkes için yaşamın devamlılığı ve çevresel değişim gibi konuları işleyen ileri dönüşüm atölyelerinde katılımcılar, farklı uygulama alanlarından sanatçı ve tasarımcılarla, kullanım süresi dolmuş nesnelerin sanat malzemesine ya da tasarım ürünlerine dönüşüm yöntemlerini ve olasılıklarını araştırıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :