Bilgi Mimarlık Yüksek Lisans Programları 2018-2019

mimarizm.com / 12 Eylül 2018
İstanbul Bilgi Üniversitesi mimarlık yüksek lisans programlarına başvurular devam ediyor. Mimari Tasarım (Tezsiz) ile Mimarlık Tarihi, Teorisi ve Eleştirisi (Tezli) yüksek lisans programlarının son başvuru tarihi 30 Eylül 2018.

Tasarım teknolojilerini ve üretim biçimlerini yaratıcı ve eleştirel düşünce ile birlikte ele alarak, eleştirel teori ile beslenen bir tasarım araştırmaları zemini kurmayı hedefleyen İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programları'na başvurular devam ediyor.

Mimarlara, tasarımcılara ve farklı disiplinlerden gelen meslek sahiplerine açık olan tezli ve tezsiz yüksek lisans programları, tasarımı farklı disiplinlerin bir araya geldiği bütünleşik bir kültür ve üretim alanı olarak ele almakta; coğrafi ölçekten bireye, kentsel ölçekten nesneye, mimari mekandan ürüne uzanan geniş bir yelpazede farklı tasarım paradigmalarına odaklanmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programları nesneye, mimari mekana, kente, peyzaja, doğaya ve gündelik hayata dair insan pratiklerinin oluşturduğu örüntüleri tasarım kültürünün içinde sorgulamayı amaçlamaktadır. Yüksek lisans programında yürütülen çalışmalar, bir yandan eleştirel düşüncenin oluşum biçimlerini, diğer yandan da tasarım kültürünün teorik altyapısını sorunsallaştırmaktadır.

Mimari Tasarım (Tezsiz) ile Mimarlık Tarihi, Teorisi ve Eleştirisi (Tezli) yüksek lisans programlarının mülakat tarihi 14 Eylül, son başvuru tarihi ise 30 Eylül.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Lisansüstü Programları danışmalarından randevu alarak kampüsü ziyaret etmek için graduate@bilgi.edu.tr'ye e-posta atabilir, (212) 311 76 67 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :