Avşar Gürpınar ile "Genç Salı" Söyleşisi

mimarizm.com / 12 Şubat 2021
Avşar Gürpınar'ın konuk olacağı Genç Salı çevrimiçi eğitim programı, 23 Şubat 2021 saat 16:00'da gerçekleşecek.

İstanbul Modern, her ay bir salı günü Borsa İstanbul Grubu sponsorluğunda ücretsiz olarak gerçekleştirilen "Genç Salı" Eğitim Programı’nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla, 18-25 yaş arası gençleri bir araya getirmeye devam ediyor.

"Genç Salı" Çevrimiçi Eğitim Programı, kişisel ve profesyonel gelişim çizgilerini belirlerken katılımcı gençlere, yaratıcı üretimlerde bulunmanın engelleri ve sorunlarını tanımak ve bunları aşmanın olasılıklarını tartışmak için sanatçılarla tanışmak, tecrübelerini dinlemek ve yeni bakış açılarını keşfetmek için fırsatlar sunuyor. Program, resim, heykel, yerleştirme, sinema ve fotoğraf gibi farklı alanlarda sanatçıların, eğitim yaşantılarından kişisel ve profesyonel gelişim hikâyelerine uzanan deneyimlerini gençlerle paylaşmalarını amaçlıyor.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen "Genç Salı" Çevrimiçi Eğitim Programı şubat ayında tasarımcı, mühendis ve akademisyen Avşar Gürpınar’ı ağırlıyor. Etkinlik, 23 Şubat Salı günü 16:00-17:00 saatleri arasında olacak.

Tasarım konusuna odaklanan program, Gürpınar’ın yakın dönemde gerçekleştirdiği proje ve sergilerden örnekler sunmasıyla başlıyor. Tasarım alanında disiplinlerarası çalışmaya, kişisel üretim deneyimlerine, yöntemlerine ve araştırma süreçlerine dair sanatçının düşüncelerini katılımcılar ile paylaşmasıyla devam ediyor. Disiplinlerarası bakış açısıyla öneriler sunan Gürpınar, gençlere profesyonel gelişimlerine katkı sağlayabilecek fikirlerini aktarıyor ve sorularını yanıtlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :