Atölye Modern Çevrimiçi Yaz Dönemi Kayıtları Devam Ediyor

mimarizm.com / 07 Temmuz 2022
Atölye Modern Çevrimiçi Yaz Dönemi’nde yer alan Sanat Yapıtlarının Gizleri seminerleri 2 Ağustos'ta başlayacak.

Atölye Modern Çevrimiçi Yaz Dönemi’nde modern ve çağdaş sanat yapıtlarının nasıl çözümlenebileceğine ve yorumlanabileceğine dair yöntemler sunan Sanat Yapıtlarının Gizleri seminerleri yer alıyor.

İstanbul Modern, seminerler kapsamında, derslerin tamamına katılanlara Atölye Modern Katılım Belgesi veriyor. Atölye Modern Çevrimiçi’nin seminerleri ücretlidir. Katılımlar kontenjanla sınırlıdır. Dersler video konferans sistemi aracılığıyla canlı olarak gerçekleşmektedir.
 

Sanat Yapıtlarının Gizleri

2, 9, 16, 23 Ağustos 2022Salı günleri, 19.30 – 21.30

(4 Hafta)

Bu seminer, sanat yapıtlarının çözümlenmesine odaklanıyor. Katılımcılar seminerin her dersinde farklı dönemlerden iki sanat yapıtını karşılaştırmalı olarak inceliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu yönetiminde düzenlenen programda ele alınan çalışmalar, malzeme özellikleri, taşıdıkları örtük ve açık anlamlar, dönemlerini temsil eden ve aşan özellikleri, üretim yöntemleri gibi farklı açılardan analiz ediliyor. Seminer, katılımcılara bir sanat yapıtının nasıl çözümlenebileceğine ve yorumlanabileceğine dair yöntemler ve yeni bakış açıları sunuyor.

Seminerin her bir dersi tanımlama, çözümleme ve yorumlama adımlarıyla katılımcılara sanat yapıtlarını incelemede her zaman uygulayabilecekleri bir model sunuyor.

Bu seminer, birbirine bağlı dört dersten oluşuyor. Dersleri tamamlayan katılımcılara Atölye Modern Katılım Belgesi veriliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :