Art Vision Gallery, DRAW Atölyeleri

mimarizm.com / 04 Mart 2019
Alman mimar ve koleksiyoner Otto Nagel’in genç sanatçılara üretim ve sergileme alanı yaratmak amacıyla kurduğu Art Vision Gallery, atölye programı DRAW ile tüm sanatseverleri resim yapmaya davet ediyor.

Alman mimar ve sanat koleksiyoncusu Otto Nagel tarafından 2016 yılında Uniq İstanbul’da kurulan ve genç sanatçılara üretim ve sergileme imkânı yaratmayı amaçlayan sanat alanı Art Vision Gallery, Mart ayından itibaren tüm sanatseverleri resim yapmaya davet ediyor. Her ayın son hafta sonu sanatçılar ile resim yapma ve sohbet etme fırsatı yaratan DRAW programı, hiçbir sanat eğitimi gözetmeksizin, resim yapmak isteyen tüm yetişkinlere açık olacak. 

29 Mart’ta başlayacak ve üç gün sürecek DRAW’ın ilk sanatçısı ise, İran asıllı Kanadalı ressam Arezo Khosroshahi olacak. Katılımcılar, atölye ortamında Art Vision tarafından sağlanacak malzemelerle resimlerini yaparken, Arezo Khosroshahi ile birlikte çalışma ve eserlerini tartışma fırsatı da yakalayacaklar. DRAW atölye programında üretilen eserler ayrıca, yaz sezonunda Art Vision Gallery’nin Uniq İstanbul stantlarında sergilenme imkânı da bulacak. 

Çocuklara da Sevgi Desteği

Sanatçıların ve katılımcıların onayıyla satışa da sunulacak olan sergiden elde edilecek gelirin bir bölümü ise, 1998’den beri İstanbul ve Ankara’da hastanede uzun süre tedavi görmek durumunda kalan çocuklara özel eğitimli, profesyonel sanatçılar eşliğinde sanat ve neşe ulaştırmayı amaçlayan Theodora Sevgi Doktorları Projesi’ne bağışlanacak. Atölyeye katılanlar böylece, çocuklara sanat aracılığıyla kahkaha dolu anlar yaşatan bu özel projeye de destek olmuş olacaklar. 

Art Vision Gallery / DRAW Programı 
Sanatçı: Arezo Khosroshahi 

29 Mart Cuma: 18:00 - 20:00 - Tanışma 
30 Mart Cumartesi: 14:00 - 18:00 - Atölye Çalışması 
31 Mart Pazar: 14:00 - 18:00 - Atölye Çalışması 
12 Haziran - 23 Ağustos: Art Vision Gallery / DRAW Sergisi

18 yaş üzeri tüm sanatseverlere açık olan ve hiçbir sanat eğitimi şartının aranmadığı DRAW atölye programının biletleri 350 TL olarak Art Vision Gallery tarafından satışa sunulacak. 

e-mail yoluyla atölye programına rezervasyon yapılabilir.

*

Tahran’dan Toronto ve İstanbul'a 

1982 Tahran doğumlu Arezo Khosroshahi, çocuk yaşlardan itibaren resim yapmaya başladı. 2007’de Toronto’ya yerleşen sanatçı burada York Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde Görsel Sanatlar alanında eğitim gördü. Dört yıl boyunca Toronto’da özel sanat eğitimi öğretmenliği yürüten Khosroshahi, Galerist Istanbul, Pilevneli Project ve Mamut Art Project gibi sanat platformalarında çalıştı. Eserleri Toronto ve İstanbul’da çeşitli sergilerde yer aldı ve ilk kişisel sergisini 2016 yılında İstanbul’da Karbon Gallery’de açtı. Arezo Khosroshahi çalışmalarını İstanbul ve Toronto hattında sürdürmekte, gelecek sezon Art Vision Gallery’de açılacak sergisine hazırlanmaktadır. 

Genç sanatçılara özel sanat alanı 

Genç yaştan itibaren bir sanat eseri koleksiyoneri olan Otto Nagel’in genç sanatçıları ve sanatsal üretim süreçlerini desteklemek amacıyla bir sanatçı atölyesi olarak 2016 yılında kurduğu Art Vision Gallery, Uniq İstanbul’un ikinci katında ve farklı bölgelerindeki stantlarında genç sanatçılar ve sanatseverler için alanlar yaratmayı sürdürüyor. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :