ÖzÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Lisansüstü Program Başvuruları

mimarizm.com / 06 Ağustos 2014
ÖzÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Lisansüstü Program Başvuruları

                           


Özyeğin Üniversitesi (ÖzÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, 2014-2015 Yüksek Lisans ve Doktora programları başvuruya açıldı.

ÖzÜ Istanbul Design Institute tarafından desteklenen programlara başvurmak için son gün, 5 Eylül 2014.


Mimarlık Yüksek Lisans (Tezli) Programı Ders Planı / Toplam Kredi Sayısı
 
Mezuniyet için üç adet zorunlu ders, dört adet seçmeli ders, bir seminer dersinin alınması ve yüksek lisans tezinin tamamlanması gerekmektedir. Toplam 120 AKTS kredi ile mezun olunacaktır.Öğrenciler seçmeli derslerini, mezuniyet için gerekli olan krediyi tamamlamak kaydıyla diğer fakülte programlarından seçme hakkına sahiptir.

*

Mimarlık Yüksek Lisans (Tezsiz) Programı Ders Planı / Toplam Kredi Sayısı
 
Mezuniyet için dört adet zorunlu ders, altı adet seçmeli dersin alınması ve dönem projesinin tamamlanması gerekmektedir. Toplam 90 AKTS kredi ile mezun olunacaktır.Öğrenciler seçmeli derslerini, mezuniyet için gerekli olan krediyi tamamlamak kaydıyla diğer fakülte programlarından seçme hakkına sahiptir.

*

Tasarım, İnovasyon ve Toplum Disiplinlerarası Yüksek Lisans (Tezli) Programı

Mezuniyet için Gerekli Koşullar:
 Mezuniyet için üç adet  zorunlu ders, dört adet seçmeli ders, bir seminer dersinin alınması ve iki dönemde yüksek lisans tezinin tamamlanması gerekmektedir. Toplam 120 AKTS kredi ile mezun olunacaktır.  Öğrenciler seçmeli derslerini, mezuniyet için gerekli olan krediyi tamamlamak kaydıyla diğer fakülte programlarından seçme hakkına sahiptir.

*

Tasarım, İnovasyon ve Toplum Disiplinlerarası Doktora Programı

Mezuniyet için Gerekli Koşullar:
Yüksek Lisans diplomasına sahip olan adayların en az 7 seçimlik ders ve seminer dersi (toplam 24 yerel kredilik) almaları, Yeterlik Sınavı ve Doktora Tezi'ne kayıt olmaları ve 240 AKTS kredisini tamamlamaları gerekmektedir. (Başarılı/Başarısız" olarak değerlendirilen Yeterlik Sınavı ve Doktora Tezinin yerel kredisi bulunmamaktadır.)

Doktora Programına Lisans derecesi ile kabul edilmiş öğrenciler ise en az 300 AKTS'lik krediyi tamamlayacak şekilde en az 15 ders (48 yerel kredi), bir seminer dersi, Yeterlik Sınavı ve Doktora Tezi'ne kayıt olmaları  gerekmektedir. (Tezin ve seminer dersinin yerel kredisi bulunmamakta, bu ders Başarılı/ Başarısız olarak değerlendirilmektedir.)

Programlarındaki bir dersten başarılı olabilmek için  en az C  notu almış olması gerekmektedir.

Programlarında öngörülen tüm derslerden 4.00 üzerinden en az 3.00 genel not ortalamasına sahip olmak ve Yeterlik Sınavı ve Doktora Tez Savunmasından başarılı olmakla yükümlüdürler.
 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için
tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :