Açılış Performansı: Diagonale Ascendante

mimarizm.com / 13 Kasım 2020
Dijital Kasım ve 24. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, Institut français Türkiye’nin işbirliğiyle, Festival Açılış Performansı: Diagonale Ascendante 14 ve 15 Kasım tarihlerinde bomontiada’da...

© Cie Retouramont

Retouramont tarafından hayata geçirilen "Diagonale Ascendante" dans projesinde Nathalie Tedesco ve Fanny Gombert bedenin yükselişteki sınırlarını ve enerjisini dik bir yapıya tırmanarak sorguluyor. Diagonale Ascendante’ın akşamları gerçekleşecek ikili performansı ise, farklı bir görsel şenliğe dönüşüyor. Bu düet, dansçıların hareket ettiği yapıya projeksiyonun da yansıtılmasıyla pekiştiriliyor. Gerçek bedenlerin, gölgelerin ve yansıtılan imgelerin oluşturduğu bu görsel yapının yüzeyinde dansçıların devasa gölgeleri adeta yüzüyor. Boşluğu merkeze alan bu gösteri günümüze işaret ediyor; bedenlerimiz hareket etme arzusundayken, bizden ayrı, bizden başka bir şeye bağlı olarak farklı bir devinimle yaşamı başka/farklı bir hareket içinde yeniden üretiyoruz.

14 Kasım Cumartesi saat 20.00’de ve 15 Kasım saat 15.00 ve 20.00’de bomontiada’da  gerçekleşecek performanslar ücretsiz olarak izlenebilinecek. Ayrıca yapımın çevrimiçi gösterimini 21 Kasım (saat 20.00) - 28 Kasım tarihleri arasında Institut français'nin YouTube kanalından izlenebilecek.

Ondes Gravitationnelles © Michel Wiart

Retouramont

Koreografi ve Sahneleme: Fabrice Guillot
Dış Göz ve Yardımcı Koreograf: Nathalie Tedesco
Güvenlik Yöneticisi ve Aparat Üreticisi: Olivier Penel
Performansçılar: Nathalie Tedesco, Fanny Gombert

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :