ZAV Architects: Presence in Hormuz

mimarizm.com / 12 Mayıs 2021
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen, ZAV Architects'in konuk olacağı etkinlik, 16 Mayıs 2021 Pazar günü 13:00'da gerçekleşecek.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü 16 Mayıs 2021 tarihinde saat: 13:00'da, bu senenin dikkat çekici bir projesi olan Majara’yı konuşmak üzere ZAV Architects’i konuk ediyor.

Presence in Hormuz” adını verdikleri bir seri kentsel kalkınma projesinin bir ayağı olan proje, Majara (macera) adını alır. Hürmüz adası, Ortadoğu’nun petrol ticaretinin yoğun olduğu, stratejik öneme sahip bir bölge olmasına rağmen ekonomik olarak zorluklar yaşamaktadır. Bu nedenle bu proje bir mimari tasarım olmanın yanı sıra, devletin içinde bulunduğu politik açmazların, bir mimarlık ürünü eliyle toplumsal yaşam ve yerel yönetimler için nasıl alternatif bir çözüm haline geldiğinin de göstergesi haline geliyor.

ZAV architects, 2020 Taipei Tasarım ödüllerinde altın madalya almış, 2021’de de Archdaily, yılın binası seçilmiş olan, Majara projesi ile mimarlığın bir topluluğun gelişmesine olan katkısının sınırlarını tartışmaya açıyor.

Büşra Dilaveroğlu ve Burcu Nimet Dumlu tarafından yönetilecek, dili İngilizce olan etkinliğe kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :