Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi

mimarizm.com / 08 Ağustos 2023
'Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ başlıklı ücretsiz hibrit öğrenme programı 20 Eylül - 20 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programa başvurular, 3 Eylül Pazar gününe kadar yapılabiliyor.

British Council ve Cultural Associates Oxford tarafından geliştirilen ve Türkiye’de Culture Unleashed işbirliğiyle gerçekleştirilen, kültürel ve yaratıcı endüstriler alanında çalışan politika yapıcılar ve sektör profesyonellerine yönelik hazırlanan 'Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ başlıklı ücretsiz hibrit öğrenme programı 20 Eylül - 20 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Program, yaratıcı ekonomi için etkili politika geliştirmeyi, kapasite güçlendirmeyi ve araştırma ve geliştirme kalitesini artırmayı amaçlıyor.

Program, kamu sektöründe çalışan uzman ve orta düzey yöneticilerin yanı sıra kültürel ve yaratıcı endüstrilerde çalışan, politika geliştirme konularına ilgi duyan profesyonellerin başvurularını bekliyor. Programa başvurular, 3 Eylül Pazar gününe kadar yapılabiliyor.

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’, katılımcılara şehir, bölge ve ülkelerinde kültür sektörünü ve yaratıcı endüstrileri desteklemenin yanı sıra Birleşik Krallık’ta ve uluslararası alanda profesyonel ağlarını genişletmeleri için yeni fikir ve araçlar sağlıyor. Markalaşmadan dijital dönüşüme, girişimcilikten kültürel mirasa kadar birçok alanı kapsayacak olan eğitim ile kültürel ve yaratıcı endüstrilerin etkisi ve rolü hakkında bilgi paylaşımı, yeni bağlantıların kurulması, politika çözümleri geliştirilmesi ve ortak bir dil oluşturulması hedefleniyor. 

British Council’ın iki yıldır sürdürdüğü 'Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ öğrenme programı, bu sefer Türkiye için detaylı bir inceleme ve literatür taraması ile Türkçe’ye çevrilerek gerçekleştiriliyor. Türkiye’de yaratıcı ekonomi alanında uzman isimlerden Emre Erbirer, Gökçe Dervişoğlu Okandan ve Mustafa Gül’ün yürütücülüğünde gerçekleştirilecek dört haftalık asenkron programda aynı zamanda dijital ve yüz yüze olarak seminer, panel ve atölye çalışmaları da yer alıyor. ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ programını başarıyla tamamlayan tüm katılımcılar, bu alanda geçerliliği olan sertifikanın da sahibi oluyor. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :